12 Mayıs Orta Avrupa Turu

12 Mayıs Orta Avrupa Turu
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 922 kez okundu.

12 Mayıs Orta Avrupa Turu, Çanakkale çıkışlı hareketli kesin kalkışlı 12 Mayıs 2017 tarihli Orta Avrupa Turu.

12 Mayıs Orta Avrupa Turu

ORTA AVRUPA TURU
7 GECE-8 GÜN
Belgrad 1 gece | Budapeşte 2 gece  | Prag 2 Gece | Viyana 1 Gece | Üsküp 1 Gece

12 Mayıs Orta Avrupa Turu

1.GÜN : ECEABAT | GELİBOLU | KEŞAN | EDİRNE | KAPIKULE 
Gezimize 17:00’da Cumhuriyet Meydanı Topun Önünden başlıyor, Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına  doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3  saatlik yolculuğun ardından ulaştığımız sınırda, gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Belgrad’a yola çıkıyoruz. Geceye önce Bulgaristan ardından Sırbistan topraklarında konforlu otobüslerimizle devam ediyoruz.
2.GÜN : KAPIKULE | BELGRAD 
Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızdan sonra sabah saatlerinde Belgrad’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz.
Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’ta  Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,  kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.
Konaklama: BELGRAD
3.GÜN :  BELGRAD | BUDAPEŞTE 
Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Budapeşte’ye varıyoruz.
Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi , Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü göreceğimiz yerler arasında.
Serbest zamanın ardından Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Olağanüstü güzellikte aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
Tekne turumuzdan sonra otelimize geri dönüyoruz.
Konaklama: BUDAPEŞTE
4. GÜN :  BUDAPEŞTE | PRAG 
Otelimizdeki sabah kahvaltımız ardından Prag’a yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Bratislava şehrini panoramik olarak gördükten sonra Prag’a varıyoruz.
Şehir turumuzda; Eski Belediye Binası ve Astronomik Saat Kulesi, Rudolfinum, Paris Caddesi, Clementinum Manastırı, IV. Karl Köprüsü, Prag Kalesi, Franz Kafka’nın Evi, Wenceslas Meydanı, Tyn Kilisesi göreceğimiz yerler arasında.
Turumuz ardından kalacağımız otelimize geçiyoruz
Konaklama: PRAG
5 .GÜN :  PRAG | TEREZİN | DRESDEN | PRAG 
Oteldeki kahvaltımız ardından, bir günde iki farklı ülkede iki ayrı temayı kapsayan gezimizde Çek topraklarındaki en ünlü Gestapo hapisanelerinden olan Terezin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya’nın Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan, Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden’i geziyoruz. Bu şehirde Almanya’nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Frauenkirche, Hof Kilisesi, Martin Luther Heykeli, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa’nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
Gezimizin ardından Prag şehir merkezine geri dönüyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz.
Konaklama: PRAG
6 .GÜN :  PRAG | VİYANA  |  WIENERWALD | SEEGROTTE |  HEILIGENKREUZ MANASTIRI  | SCHÖNBRUNN SARAYI BAHÇESİ 
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket ediyoruz ( Sabah erken saatlerde ). Yaklaşık dört saatlik yolculuğumuzun ardından Viyana’ya varıyoruz.
Şehir gezimizde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi görülecek yerler arasında. Şehir merkezindeki turumuzun ardından Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisinde ilk durağımız Seegrotte. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağının içindeki, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında  Heiligenkreuz Manastırı görülerek Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilerek şehre dönülecek.
Gezi sonrası otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: VİYANA
7.GÜN :  VİYANA  | ESZTERGOM KALESİ  |  VISEGRAD | BUDAPEŞTE 
Otelimizdeki sabah kahvaltımız ardından ilk durağımız Esztergom olacaktır. Esztergom’a varışın ardından yaklaşık 100 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Esztergom Bazilikası’nı görüyoruz. Ardından Visegrad’ı panoramik olarak görerek Budapeşte’deki otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: BUDAPEŞTE
8 .GÜN :  BUDAPEŞTE | ÜSKÜP 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız ardından gümrük işlemleri baz alınarak erken saatlerde yola çıkılacaktır.
Yolculuğun ardından Üsküp’e varış.
Konaklama: ÜSKÜP
9 .GÜN :  ÜSKÜP | SELANİK | KAVALA | ÇANAKKALE 
Sabah kahvaltımızın ardından turumuza tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş olan taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı ve Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Philip heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.
Gezimiz ardından Selanik’e yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini panoramik olarak görüyoruz. ATATÜRK’ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitrios Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.
Vereceğimiz serbest zaman ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.
Panoramik Kavala turumuz ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

7 Gece 3* 4* 5* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

Seyahat Sağlık Sigortası

Araç içi İkramlar

Şehir Girişleri

Tuna Nehri Tekne Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Kişisel Harcamalar

Vize Ücretleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı

Müze ve Ören Yeri Giriş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git