2 Gün İstanbul 5 Gün Çanakkale Turu

2 Gün İstanbul 5 Gün Çanakkale Turu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.874 kez okundu.

2 Gün İstanbul 5 Gün Çanakkale Turu, gruplara özel 2 gün İstanbul Turu, 5 Gün Çanakkale Turu 7 Gün 6 gece Konaklamalı tur programı.

2 Gün İstanbul 5 Gün Çanakkale Turu

 1. GÜN: İstanbul Turu

İstanbul’a varış ve havaalanından otele transfer.

 1. GÜN: İstanbul Turu

Sabah kahvaltısı ardından otelden hareket ve İstanbul gezisi. İlk olarak gezimize Osmanlı imparatorluğunun 400 yıla yakın idare merkezi olmuş, Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Saray içerisinde bulunan Aya İrini, Bab-ı Selam, Matbah-ı Âmire (Saray Mutfakları), Divan, Dış Hazine Dairesi, Bab-ı Saade, Arz Odası, İç Hazine Dairesi, Kaşıkçı Elması, Kutsal Emanetler, Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü gezilerimiz yapıyoruz. Ardından İmparator İustinianos’un emri ile yapımına başlanmış İ.S. 537 yılında inşası tamamlanmış, Ayasofya Müzesine gidiyoruz. Müze içerisinde bulunan freskleri görüyoruz. Bizanslılar döneminde Hipodrom olarak isimlendirilen Sultan Ahmet Meydanında bulunan Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun ve Örme Sütun ve I. Ahmet tarafından mimar Mehmet Ağa’ya yaptırılan Sultanahmet Camine giriyoruz. İçerisindeki mavi çiniler nedeni ile Mavi Cami olarak bilinen yapıyı geziyor ve buradan Yerebatan Sarayına geçiyoruz. Akustik ortamı ve mimarisi ile dikkat çeken yapıyı geziyor ve İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne hareket ediyoruz. Müze gezisi sonrası Çiçek Pasajında akşam yemeği ve sonrasında otele dönüş.

 1. GÜN: İstanbul Turu

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış yapıyoruz. Öncelikle Kapalı Çarşı ziyareti yapıyoruz. Kapalı Çarşı ziyareti sonrası Mısır Çarşısı’na hareket ediyoruz. Mısır çarşısı ziyareti sonrası Tekne ile boğaz turu yapıyoruz. Boğaz turu sonrası Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Çanakkale’ye varışımız sonrası otelimize yerleşim.

 1. GÜN: Çanakkale Turu

Sabah kahvaltısı sonrası Truva Ören Yeri’ne hareket ediyoruz. Truva Ören Yerini rehberimiz eşliğinde gezip, destanı ve tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra ziyaretimizi tamamlayıp Assos’a hareket ediyoruz. Assos Behramkale köyü ve Athena Mabedi ziyaretleri sonrası Kadırga Koyu’na hareket ediyoruz. Kadırga koyunda yüzme molası veriyoruz. Yüzme molası sonrası Çanakkale’ye hareket ediyor ve varışımız sonrası otelimize dönüyoruz.

 1. GÜN: Çanakkale Turu

Sabah kahvaltısı ardından Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Geyikli iskelesi üzerinden feribot ile Bozcaada’ya geçiyoruz. Varışımız sonrası rüzgârgülleri ve saklı bahçe ziyaretleri yapıyoruz. Sonrasında Ayazma Plajı’na hareket ediyoruz. Ayazma plajında yüzme molası veriyor ve sonrasında şehir merkezine hareket ediyoruz. Bozcaada şehir merkezinde Rum evleri ve sokakları, Bozcaada Kilisesi, Alaybey Camii ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretimiz sonrası geliş yolumuz üzerinden Çanakkale’ye dönüş yapıyoruz.  Ada ziyareti esnasında Bozcaada Bağ Bozumu Festivali etkinliklerine katılıyoruz.

 1. GÜN: Çanakkale Turu

Sabah kahvaltısı sonrası  Cuma Pazarı olarak bilinen semt pazarına gidiyoruz. Sonrasında yürüyerek Kordon Truva Atına varıyoruz. Kordon Truva Atı sonrası sırasıyla; Halk Bahçesi, Çanakkale Evi, Saat Kulesi, Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi, Nusret Mayın Gemisi, Kent Kültür Müzesi, Tarihi Yalı Hanı ve Aynalı Çarşı ziyaretleri yapıyor ve otelimize dönüyoruz.

 1. GÜN: Çanakkale Turu

Sabah kahvaltısı sonrası uçak seferine bağlı olarak otelimizden çıkış yapıyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz. Sizleri havaalanına transfer ediyor ve gezimizi sonlandırıyoruz.

Kişi Başı Ücret: 

Tek Kişi Farkı: 

Ücrete Dâhil Hizmetler:

 • 2 Gece İstanbul Oda Kahvaltı Konaklama
 • 4 Gece Çanakkale Kahvaltı/Akşam Yemeği Konaklama
 • Çiçek Pasajında Akşam Yemeği
 • Turizm Paket Lüks Araçlarla Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçiş Ücretleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Çanakkale’de bir gece Balık Restoranında Akşam Yemeği
 • İstanbul’da Boğaz Turu

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Program süresince öğle yemekleri
 • Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçak Biletleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git