24 Temmuz 2017 Çanakkale Şehitlik Turu

24 Temmuz 2017 Çanakkale Şehitlik Turu
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

Çanakkale Şehitlik Turu; Kesin Hareketli 24 Temmuz 2017 tarihli Gelibolu Savaş Alanları ve Şehitlikleri Günübirlik Tur Programı.

Çanakkale Şehitlik Turu

” Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözünün yazıldığı Şehitler Diyarı Çanakkale’ye hoş geldiniz.”

İncelemekte olduğunuz program, Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri ziyaretini kapsayan günübirlik kültür turu hizmetimizdir. 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle şehitlik turu alan tüm misafirlerimize şehir turu ücretsizdir. Detaylar yazının en altında yer almaktadır.

Çanakkale Şehitlik turu programımız tüm yıl boyunca 365 gün kesintisiz devam etmektedir. Gelibolu Yarımadası ulaşımının kapatıldığı özel günler haricinde her gün 1 katılımcı dahi olsa tur kesin hareketlidir. 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırdığınız takdirde hiç bir nedenle iptal edilmemektedir.

Çanakkale Şehitlik Turu Özeti:

Tur her gün kesin hareketli 09.00 – 18.00 saatleri arasında Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezi planında yapılıp, her şey dahil kişi başı ücret 60 TL ve en az bir gün önce yer ayırtmak koşuluyla katılım sağlanmaktadır.

TUR ADI: Çanakkale Şehitlik Turu

TUR TARİHİ: 24 Temmuz 2017

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ: 24 Temmuz 2017 – 09.00

HAREKET NOKTASI: Çanakkale Feribot İskelesi

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Temmuz 2017 – 18.00

24 Temmuz 2017 Çanakkale Şehitlik Turu

* 24 Temmuz 2017 – 08.30 Vitalis Kültür Kafe’de (Çanakkale Feribot İskelesi Eski Rektörlük Binası ) Buluşma ve Hareket ( Şehir içinde konaklayan misafirlerimiz ücretsiz otel veya pansiyonlarından alınıp yine bırakılırlar)

Çanakkale Şehitlik Turu Güzergah

Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları iki ana bölüme ayrılmaktadır. Bunlar Deniz Savaşı alanları ve Kara Savaşı alanlarıdır. Kara savaşının geçtiği bölge ise yine coğrafi olarak ikiye ayrılmaktadır. Güney Savaş Alanları ve Kuzey Savaş Alanları.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızda savaşın geçtiği bu coğrafyayı olayların tarihte oluş sıralamasına göre gezeceğiz. Öncelikle Deniz Savaşı yaşanan sahil bölgesi, sonrasında ilk çıkarmaların ve muharebelerin yaşandığı Kuzey Bölgesi, en son ise bölgeden çekilmenin de yapıldığı Güney Bölgesi gezilecek ve ziyaret edilecektir. Köprü bulunmadığı için Boğaz ulaşımı feribot aracılığı ile sağlanmaktadır.

Aşağıdaki listede Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri‘nin ziyaret edeceğiniz veya görüp hakkında bilgi alacağınız tam noktaları belirtilmiştir.

Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Namazgah Bakı Terası, Namazgah Tabyası ve Müzesi, Namazgah Sine-vizyon, Rumeli Mecidiye Tabyası, Mısırlı Feyzullah Efendi Kabri, Seyit Onbaşı Topu, Koca Seyit Anıtı, Rumeli Mecidiye Şehitliği

Havuzlar Şehitliği ve Tarihi Çeşme, Soğanlıdere Yeni Şehitliği, Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği, Behramlı Köyü ve Müzesi, Gerçek Şehitlik, Şahindere Şüheda Kabristanlığı, Mustafa Efendi Kabri, Alçıtepe Tarihe Saygı Geçidi, Alçıtepe Bakı Terası, Çanakkale Şehitler Abidesi, Yaralı Asker Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Mustafa Kemal Anıtı, Avustralyalı Annelere Yazılan Mektup, Çanakkale Savaşı Rölyefi, Osmanlı Topları, Fransız Mezarlığı, Kanlı Dere

Seddülbahir Köyü, İlk Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Ertuğrul Koyu, Ertuğrul Tabyaları, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi, Gözetleme Tepe Anıtları

Kabatepe, Anzak Koyu ve Tören Alanı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Avustralya Anıtı, Kırmızı Sırt Orjinal Siper ve Tüneller, 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği, Mehmet Çavuş Anıtı, Arıburnu Yarları, Kılıçbayırı, Mehmetçik Parkı ve Kitabeler, Anonim Şehit Kabri, Restore Edilmiş Siperler, Conkbayırı, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Türk Siperleri, Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer, Atatürk’ün Gözetleme Yeri, Nazif Çakmak Şehitliği, Kemalyeri ve Kitabesi, Bigalı Köyü Atatürk Evi, Eceabat Tarihe Saygı Parkı

Tüm Çanakkale Şehitlik Turu süresi boyunca rehber ve tarihçilerimiz hem araç içerisinde hem de inilen tüm noktalarda size eşlik ederek anlatımları ile bilgi vereceklerdir.

Kişi Başı Ücret: Herşey Dahil 60.- TL ( 0-6 Yaş Çocuklar 35.- TL )

Tur Ücretine Dahil Hizmetler

  • Feribot Geçişleri
  • Rehberlik Hizmeti
  • Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
  • Öğle Yemeği ( Günün Çorbası – Tavuk Şnitzel – Salata – Pilav Patates Kızartması – Ayran 
  • Müze Girişleri
  • Şehiriçi Transferler   

Çanakkale Şehitlik Turu Video Fotoğraf

Çanakkale Şehitlik Turu 3

Çanakkale Şehitlik Turu 3

Çanakkale Şehitlik Turu 2

Çanakkale Şehitlik Turu 2

Çanakkale Şehitlik Turu 1

Çanakkale Şehitlik Turu 1

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git