28 Nisan Büyük İtalya Turu

28 Nisan Büyük İtalya Turu
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 538 kez okundu.

28 Nisan Büyük İtalya Turu, Çanakkale çıkışlı hareketli ve kesin kalkışlı olarak 28 Nisan 2017 tarihinde Büyük İtalya Turu programımız.

28 Nisan Büyük İtalya Turu

Hareket Noktası: Çanakkale Merkez Feribot İskelesi
Tur Güzergahı: İtalya Yarımadası
Stok Durumu: Stokta var
Yolcu Kapasitesi: 46 Kişi

28 Nisan Büyük İtalya Turu Programı

BÜYÜK İTALYA TURU

8 GECE 9 GÜN

28 NİSAN 2017

1.GÜN: ECEABAT | GELİBOLU | KEŞAN | EDİRNE | KAPIKULE

Gezimize 17:00’da Çanakkale Cumhuriyet Meydanı Topun Önünden başlıyor, Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından ulaştığımız sınırda, gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Belgrad’a yola çıkıyoruz. Geceye önce Bulgaristan ardından Sırbistan topraklarında konforlu otobüslerimizle devam ediyoruz.

2.GÜN: KAPIKULE | BELGRAD

Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızdan sonra sabah saatlerinde Belgrad‘a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz.

Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’ta Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.

Konaklama: BELGRAD

3.GÜN: ZAGREB | VENEDİK

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından Zagreb’e doğru yola çıkıyoruz, Zagreb’e varışımızın ardından Zagreb’i panoramik olarak gördükten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz, verilen serbest zamanın ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz, Venedik’e ulaştığımızda Otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Venedik

4.GÜN: VENEDİK

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel Venedik şehir turumuzu yapmak uzere hareket. Venedik‘i tanımak uzere, yuruyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde Ozel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dukler Sarayı, Buyuk Kanal, Rialto Koprusu rehberimiz eşliğinde gorulecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz.. . Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman.Serbest zamanın ardından Milano’ya doğru yola çıkıyoruz, Milano’ya vardığımızda Otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Milano

5.GÜN: MİLANO | PİSA

Sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Pisa’ya gidiyoruz, Pisa turumuzu gerçekleştiriyoruz, turun ardından Floransada ki otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Floransa

6.GÜN: FLORANSA | SİENA | ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa ya hareket ediyor ve Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı gorulecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Floransa turumuzun ardından Gezimizde Toscana bölgesinin tarihi şehri olan Siena‘yı göreceğiz. Etruxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz.Turumuzun sonrasında Roma da ki Otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Roma

7.GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yuksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca unlu heykeltıraş Michelangeló‘nun yaptığı İsa’nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ananın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolinínin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman, Geceleme otelinizde.

Konaklama: Roma

8.GÜN: POMPEİ |BARİ | GEMİ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltısının ardından Antik Kent Pompei yi Bu turumuzda Vezuv Yanardağı nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak bicimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.Ardından öğlen yemeği için serbest zaman verilecektir, serbest zamanın ardından İtalya’nın Bari kentine gidilecektir ve feribot saatine kadar serbest zaman verilecektir.

Ardından Bari’den Gemiye binerek gece yolculuğu ile ulaşacağımız İgoumenitsa Limanına doğru hareket ediyoruz.

Konaklama: GEMİ YOLCULUĞU

9.GÜN: İGOUMENİTSA | SELANİK

Sabah saatlerinde Yunanistan’a ulaştığımızda rotamızı Selanik’e çeviriyoruz, Selanik’e ulaştığımızda Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz, ardından Otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Selanik

10.GÜN: KAVALA | ÇANAKKALE

Sabah Kahvaltısının ardından Kavalaya doğru hareket ediyoruz Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Kavala’ya ulaşıyoruz.

Mehmet Ali Paşa Konağı, Su Kemerleri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi Kiliseleri, Pangia, Liman, Kale göreceğimiz yerler arasında.Vereceğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Gece saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz.

TUR ÜCRETİ: 650,00 EUR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Tüm Şehir ve Otel Vergileri
 • 7 Gece Oda Kahvaltı Otel & 1 Gece Gemi Yolculuğu
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüx Otobüsler ile Ulaşım
 • Sınırsız araç içi ikram
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Venedik Şehir Tekne Ulaşımı
 • Yunanistan – İtalya Gemi Ücreti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • VizeÜcretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git