31 Mart Selanik Turu

31 Mart Selanik Turu
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.026 kez okundu.

31 Mart Selanik Turu, Çanakkale çıkışlı hareketli 31 Mart 2017 tarihinde kesin kalkışlı Selanik Kavala Turu programı.

31 Mart Selanik Turu

KISA YUNANİSTAN TURU

SELANİK | KAVALA | İSKEÇE | GÜMÜLCİNE | DEDEAĞAÇ

31 MART – 2 NİSAN

1 GECE KONAKLAMALI

31 Mart Selanik Kavala Turu

Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığı’nın kültürüyle harmanlanmış bu ülke dinlendirir, yatıştırır, lezzetli yemekleriyle damağınızda iz bırakır. Mutfağın kralı hiç şüphesiz mezelerdir. Meze sunumları ve tadına doyum olmaz sohbetler de Yunanistan dendiğinde ilk aklımıza gelendir. Sirtakisiyle, sahiliyle, Yunan müzikleriyle, tarihi dokusuyla ve mimarisiyle cazibe merkezi olan Yunanistan tavernalarıyla da adından söz ettirir. Ayrıca deniz mahsullerinden yapılmış enfes yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Eğlencenin dozunu hiç düşürmeden yemeğin hemen ardından sirtaki şovu yapabilirsiniz.

1.GÜN: ÇANAKKALE | SELANİK

Akşam saat 23.00‘da Cumhuriyet Meydanı saat 00.30‘da Eceabat İskelesinde ve saat 01.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

Sabah erken saatlerde Hrisanthidis tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Ardından otelimize hareket ve Geceleme otelimizde.

Konaklama: Selanik

Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz Müzikli Yunan Gecesi ne katılabilirler.

2 .GÜN : KAVALA

Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Kavala’ya ulaşıyoruz.

Mehmet Ali Paşa Konağı, Su Kemerleri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi Kiliseleri, Pangia, Liman, Kale göreceğimiz yerler arasında.Vereceğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanın ardından meşhur Kavala Kurabiyesi alışverişi için Kavala‘dan ayrılarak satış mağazasına gidiyoruz, buradaki alışverişin ardından İskece’ye (Xanthi) hareket ediyoruz. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu güzel şehri panoramik olarak görerek yolumuza devam ediyoruz. Ardından nufüsün % 40 ı Türklerden oluşan Gümülcine (Komotini) şehrinde Türk çarşısı, özgürlük meydanı, yeni camii ve 2. Abdülhamit döneminde yapılan saat kulesini panoramik olarak gördükten sonra son olarak uğrayacağımız Alexandrapoli (Dedeağaç)‘a varış. Kentin en işlek caddesi ‘’Dimokratias’’ da alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası sahilde buluşup gümrüğe hareket ediyoruz.

Gümrük işlemlerinden sonra Çanakkale’ye yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 1 Gece 3* ya da 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Tüm Kişisel Harcamalar
  • Vize Ücretleri
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Kişi Başı Toplam Ücret: 49.90 EURO

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git