4 Ağustos Büyük Balkan Turu

4 Ağustos Büyük Balkan Turu
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.017 kez okundu.

4 Ağustos Büyük Balkan Turu, Çanakkale çıkışlı hareketli 4 Ağustos 2017 tarihinde kesin kalkışlı Büyük Balkan Turu programı.

4 Ağustos Büyük Balkan Turu

BAŞTAN BAŞA BÜYÜK BALKAN TURU

7 GECE – 8 GÜN

Balkanlar’da 8 Ülke Bir Arada

Ekstra Tur Yok! | Ekstra Ücret Yok!

Yunanistan-Makedonya-Arnavutluk-Karadağ-Hırvatistan-Bosna Hersek-Sırbistan-Bulgaristan

4 Ağustos Büyük Balkan Turu

1. GÜN: ÇANAKKALE | GELİBOLU | KEŞAN | İPSALA | KAVALA | SELANİK

Akşam saat 23.00’da Cumhuriyet Meydanı, saat 00.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 01.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç(Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Kavalaya hareket ediyoruz.

Varışımızın ardından Kavala panoramik şehir turumuzda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi, Su Kemerleri, Belediye Binası görülecek yerler arasında, ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. ATATÜRK‘ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.

Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde

Konakalama: Selanik

2. GÜN : BİTOLA | RESNE | OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından gezimiz sonrası Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardında şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. OhridGölünü görüp gölde gezinti yaptıktan sonra otelimize geçiyoruz.

Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde

Konaklama: Ohrid

3.GÜN: TİRAN | İŞKODRA | BAR | PETROVAC | BUDVA

Otelde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Arnavutluk’taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Daha sonra özel aracımız ile 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış. Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz.

Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde

Konaklama: Budva

4. GÜN: BUDVA | SV. STEFAN | KOTOR | DUBROVNİK | TREBİNJE

Oteldeki kahvaltı sonrasında ilk durağımız görüntüsüyle Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi‘nin eşsiz manzarası ardından Kotor‘a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varışımız ardından eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları görülecek yerler arasında.

Geceleme ve Akşam yemeği Otelimizde

Konaklama: Trebinje

5.GÜN: DUBROVNİK | MOSTAR | SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısının ardından Mostar‘a doğru yolumuza devam ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Daha sonra dünyaca ünlü merkezi Baş çarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız.

Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde

Konaklama: Saraybosna

6.GÜN: SARAYBOSNA | BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad‘a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijovasokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı göreceğimiz yerler aarasındadır.

Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde

Konaklama: Belgrad

7.GÜN: BELGRAD | ÜSKÜP

Sabah kahvaltımızın ardından Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.

Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Konaklama: Üsküp

8.GÜN: ÜSKÜP | SOFYA | PLOVDİV(Filibe) | ÇANAKKALE

Sabah kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz.

Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri ve antik tiyatroyu görme olanağımız olacak.

Şehir turumuzu tamamladıktan sonra gümrük ve pasaport işlemlerimiz ardıından Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 7 Gece 3* 4* 5* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Araç içi İkramlar
  • Şehir Girişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Tüm Kişisel Harcamalar
  • Vize Ücretleri
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git