5 Gün 4 Gece Çanakkale Turu

5 Gün 4 Gece Çanakkale Turu
19 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.165 kez okundu.

5 Gün 4 Gece Çanakkale Turu; 4 Gece Otel Konaklamalı, Çanakkale Şehir İçi, Truva ve Assos Ören yerleri, Bozcaada, Ayazma gezilerinden oluşan tur programı.

5 Gün 4 Gece Çanakkale Turu

1. GÜN: İstanbul – Çanakkale

İstenilen saatlerde ve noktalarda sizlerle buluşarak Çanakkale‘ye hareket ediyoruz. Çanakkale’ye varışımıza bağlı olarak öncelikle otelimize yerleşecek ve sonrasında Çanakkale Şehir İçi gezisi gerçekleştireceğiz. Şehir içi gezimizde sırasıyla;

Kısa bir yürüyüş ile Kordon Truva Atına varıyoruz. Kordon Truva Atı sonrası sırasıyla; Halk Bahçesi, Çanakkale Evi, Saat Kulesi, Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi, Nusret Mayın Gemisi, Kent Kültür Müzesi, Tarihi Yalı Hanı ve Aynalı Çarşı ziyaretleri yapıyor ve otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

2. GÜN: Truva – Ayazma Turu

Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden saat 09.00’da hareket ediyor ve Truva – Ayazma turları yapıyoruz. Öncelikle Truva Ören Yeri sonrasında ise Ayazma Turu yapacağız.

Truva Antik Kenti – Truva Ören Yeri gezimiz esnasında sırasıyla;

Truva’nın Düşü ve Gerçeği – Truva Atı, Müzesi, Kazı Evi ve Hisarlik Tepesi – Efsanevi Surlar ( Doğu Kule ve Kale girişi ) – Athena Tapinak Yeri – Kuzey Doğu Kulesi ve Sarnıç – Marmar – Truva II Surları ve Megaron Ev Kalıntıları – Schliemann Yarması – 9 dönemin / Şehrin – Katmanları – Rampalı Güney Kale Girişi – Priamos’un Hazinesinin Bulunduğu Yer – Batı Kapısı – – Truva VI Binası – Illios’un Kutsal Alanı – Roma Dönemi Hamam ve Odeon Kalıntıları – Destansı Truva’nın Güney Kale Girişi

Truva Ören yeri turumuz sonrası Kazdağları Ayazma bölgesine hareket ediyoruz.

17.yy da inşa edilen, uzun bir dönem Bayramiç Sancaktarlığı binası olarak kullanılan, Osmanlı sarayından getirilen eşyalarla süslenmiş, ahşap ve alçı oyma resimlerle bezenmiş ve günümüzde Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılan Bayramiç Hadımoğlu Konağı‘nı ziyaret ediyoruz.

Kazdağları Milli Parkı’na giriş yapıyor ve Ayazma’ya ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde; su mağaraları, şelaler, gözeler gezilip, öğle yemeğimiz sonrasında, rehberimiz eşliğinde yürüyüş parkuruna geçerek, serin çam ormanları içerisinde doğa yürüyüşü yapıyoruz.

3. GÜN: Assos Turu

Sabah kahvaltısı sonrası Assos‘a hareket ediyoruz.

Osmanlı sultanı 1. Murat Hüdavendigar tarafından 14.yy ‘da yaptırılmış Hüdavendigar Camii ve Köprüsü‘nü geziyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

MÖ 530’da, Akropol’ün 236 rakımlı ve en yüksek yerinde inşa edilen Athena Tapınağı‘nı gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Kadırga koyuna geçiyor ve Mavi Bayrak ödüllü, Kazdağları’ndan gelen sularla beslenen Kadırga koyunda yüzme molası veriyoruz.

Türkiye’de türünün ilk örneği olan, tarihi Sabunhane binası restore edilerek oluşturulan, Küçükkuyu Adatepe Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi‘ni geziyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Kazdağları eteklerinde yer alan ve Karadağlar Dizisi’nin de çekimlerinin yapılmasıyla ünlenen Yeşilyurt Köyü gezisi yapıyoruz. Tüm gezilerimiz sonrası Çanakkale’ye dönüş yapıyoruz.

Geceleme otelimizde.

4. GÜN: Bozcaada Turu

Sabah kahvaltısı sonrası Geyikli’ye hareket ediyoruz. Eyvah Eyvah filminin çekildiği Geyikli içerisinden panoramik bir gezi ile geçerek limana ulaşıyoruz. Bozcaada’ya Geyikli iskelesinden feribot ile geçiş yapıyoruz. Yaklaşık olarak 45 dk sürecek keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Bozcaada’ya ulaşıyor ve turumuza başlıyoruz.

Temellerini kimin attığı bilinmese de Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Bozcaada Kalesi‘ni geziyoruz.

Bozcaada’nın tarihi Rum evleriyle dolu dar sokaklarında kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz.

Yakın zamanda restore edilen tarihi Rum Ortodoks Kilisesi‘ni ziyaret ediyoruz.

Rüzgar güllerinin bulunduğu Bozcaada’nın en açık ve yüksek noktasına kısa bir gezi gerçekleştiriyoruz.

Öğle Yemeği molası veriyoruz.

Ayazma plajına hareket ediyor ve yaklaşık 3 saat yüzme molası veriyoruz.

Bozcaada turumuzu tamamladıktan sonra 19.00 feribotu ile hareket ederek dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Çanakkale’ye varışımız sonrası gezimizi sonlandırıyoruz.

Geceleme Otelimizde.

5. GÜN: Şehitlik Turu

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden çıkış yaparak ayrılıyoruz. Feribot yolculuğu ile Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerinin bulunduğu Gelibolu Yarımadası’na geçiş yapıyor ve şehitlik gezimize başlıyoruz.

Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.

Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

Aracımıza binerek öle yemeği molası vermek üzere Alçıtepe Köyü‘ne hareket ediyoruz. Öğle molası sonrası bölgedeki ilk müze olan Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale şehitlik turu programımızı sonlandırıyor ve İstanbul‘a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası sizleri istediğiniz noktaya transfer ederek tur programımızı sonlandırıyoruz.

Kişi Başı Ücret: 

Tek Kişi Farkı: 

Ücrete Dâhil Hizmetler:

  • 4 Gece Çanakkale Oda Kahvaltı Konaklama
  • Turizm Paket Lüks Araçlarla Tüm Ulaşım Hizmetleri
  • Rehberlik Hizmeti
  • Feribot Geçiş Ücretleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Program süresince öğle ve akşam yemekleri
  • Uçak Biletleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git