Ardes Kız – Erkek Öğrenci Yurdu

Ardes Kız – Erkek Öğrenci Yurdu
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.329 kez okundu.

Kampüs İçinde Tek Özel Yurt

Milli Eğitim Bakanlığı Denetiminde;
» 24 saat Güvenlik
» 24 Saat Kesintisiz Sıcak Su
» Merkezi Isıtma Sistemi
» Odalarda WC-Duş
» Turnike Geçiş Kontrol Sistemi
» Çamaşır ve Ütü Odaları
» Ücretsiz İnternet (WI-FI)
» Her Katta Dinlenme ve TV Salonu
» Etüt ve Çalışma Salonları
» Bilgisayar Salonu
» Kahvaltı, Akşam Yemeği
» Fast-Food
» Market
» Cafeterya
» Dinlenme Alanları
» Basketbol ve Voleybol Sahaları
» Oyun ve Eğlence Merkezi

Hakkımızda
Kurum Üniversitede eğitim gören, çağdaş, düşünen, çözüm üretebilen, genç ve dinamik, genç arkadaşlarımızın barınma sorununu gidermek, eğitime katkıda bulunmak, kampüs içerisinde huzurlu, sağlıklı, rahat ve temiz ortamlarda bireylerin başarısını arttırmak ve bu yolla ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla 2008 yılında eğitimle ilgili yatırımlarına başlamıştır.

Ulaşım
Yurt binanın Terzioğlu kampüs yerleşkesinde olduğundan Üniversite eğitim birimlerine yürüme mesafesindedir. (Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’ne 150 metre)Ayrıca Kampüs içerisinde Üniversite Rektörlüğü her on beş dakikada ücretsiz ring hizmeti vermektedir. Şehir merkezine gitmek isteyen, yada eğitim fakültesinde okuyan öğrenciler Yurt önünden hareket eden belediye otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirler.

İmkânlar

» Dinlenme ve TV Seyretme

Yurt binanın her katında olmak üzere toplam 10 adet kat mutfağı ve TV-dinlenme odası bulunmaktadır. Öğrencilerimize bu odalarda seçilmiş TV kanallarını kaliteli izleme imkanı sağlarken, Dinlenme odaların içerisinde öğrencilerin Çay, kahve yapabilecekleri mutfak tezgahı, meyve, çay-kahve makinası ve her oda için ayrılmış kilitli mutfak dolabı dizayn edilmiştir. Böylece öğrencilerin günün her saatinde sıcak içeceklerini hazırlama olanağına sahiptir.

Ayrıca 3500 m² kapalı alana sahip sosyal tesiste kahvaltı ve yemek salonları, cafeterya, fast-food, market, oyun ve eğlence alanları bulunmaktadır.

» Etkinlikler
Yurt Müdürlüğü denetiminde öğrencilerin spor, müzik, dans, kültür ve sanat faaliyetlerini sürdürebilecektir. Yıl içerisinde akademik takvime uygun şekilde planlanan etkinliklerde öğrencilerin Çanakkale çevresinde bulunan turistik bölgeleri geziyor, çeşitli eğlence programları, ödüllü turnuvalar ve yarışmalarla sosyal gelişimlerini sağlayabileceklerdir.

» Misafirler
Yurtta kalmakta olan öğrencilerin birinci derece akrabalarını, yer durumun müsait olması durumunda ücreti mukabilinde sosyal tesis binada bulunan misafirhanelerde ağırlanabilirler. (Çok özel durumlar haricinde 3 günü aşmamak kaydı ile)

» Market
Sosyal tesisimizde haftanın 7 günü sabah 10:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında hizmet veren ve öğrencilerin uygun fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılayabileceği market mevcuttur.

» Oda Mefruşatı
Yurtta konaklayan her öğrenciye standart olarak birer yatak, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı, pike, battaniye gibi temel malzeme verilmekte olup, bu malzemenin temizlikleri düzenli olarak yurt tarafınca yapılmaktadır.

» 24 Saat Güvenlik
Dış güvenliği üniversite personeli tarafından sağlanırken, iç güvenliği, bina giriş ve çıkışlarında 24 saat görev yapan güvenlik ve danışma personelleri tarafından yapılmaktadır. Parmak izi ve kart okuyuculu turnike sistemi sayesinde öğrencinin gün içerisinde hangi saatlerde giriş çıkış yaptığı kolayca takip edilerek, yabancı kişilerin yurt binasına izinsiz girmesi de engellenmiştir. Binanın tüm hassas noktalarında güvenlik kamerası tesis edilmiştir. Yurt binasında 36, açık alanlarda 12 ve sosyal tesislerimizde 16 adet olmak üzere toplam 64 adet kamera mevcuttur.

» Etüt Salonları
Yurt binasında iki adet 50 ‘şer kişi kapasiteli etüt salonu bulunmaktadır.Etüt salonları akademik amaçlı olup, 24 saat öğrencilerin hizmetine açıktır.Ek olarak kampüs içerisinde bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kütüphanesi de 24 saat hizmet vermekte olup dileyen öğrenciler çalışmalarını kütüphanede de devam ettirebilir.

» Telefon
Tüm odalarda dahili telefon bulunmaktadır. Odalardaki telefonlar aracılığı ile öğrencilere direkt olarak ulaşılabilmekte ve öğrenci acil durumlarda odasından danışmaya ulaşabilmektedir.

» Kuaför
Sosyal tesiste haftanın 6 günü sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında hizmet veren ve kız öğrencilerin uygun fiyatlarla kullanabileceği kuaför salonu mevcuttur.

» İnternet
Yurt binanın tüm alanlarında güvenli ve hızlı kablosuz internete erişim sağlanmıştır. Öğrencilerin Akademik amaçla internet olanaklarından ücretsiz yararlanabilmektedirler.

» Spor Aktiviteleri
Kampüs spor olanaklarından faydalanabilen öğrencilerin aynı zamanda, yurt arazisinde bulunan basketbol ve voleybol sahalarında turnuvalar düzenleyip, yurtta yaşamı heyecanlı hale getirebilirler. Yurt binanın çevresi çam ormanlarıyla kaplı olması Bisiklete binmeyi, koşu ve yürüyüş yapmayı seven öğrenciler için kaçırılmaz fırsat.

» Sağlık Hizmetleri
Kampüs yerleşkesinde bulunan sağlık merkezi 08:00-20:30 arası hizmet vermektedir.

» Valiz ve Emanet Odaları
Öğrencilerin beraberlerinde getirecekleri fazla eşyalarını muhafaza edebilecekleri, Güvenli Valiz Emanet Odaları binanın her katında bulunmaktadır.

» Isınma ve Sıcak Su
Asıl ve yedek olmak üzere binada 2 adet ısıtma kazanı bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat kesintisiz sıcak su hizmeti verilmektedir. Kazan dairesi dışında binanın katlarında gaz tesisatı bulunmamaktadır.

» Yangından Korunma
Yangın tehlikesine karşı elektronik Algılama ve Alarm Sistemleri ile donatılmış olan yurtların tüm ortak alanlarında ve odalarında ısı ve duman detektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarda Yangın Söndürücüler ve Yangın Dolapları ile birlikte elektrik kesintilerinde 4 saat devrede kalabilen Acil aydınlatma ve kaçış yönlendirme armatürleriyle donatılmıştır. Yurt binasında 4 adet yangın kaçış merdiveni mevcuttur. Her eğitim dönemi başında yangından korunma ve önlemleri hakkında bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

» Bilgisayar Salonları
Öğrencilerin akademik araştırmalarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış erkek ve kız bloklarında bilgisayar odaları mevcuttur.

Detaylar

  • Kategori : Misafirhaneler

  • Konum : Çanakkale Merkez

Özellikler

  • İnternet : Var
  • Çamaşırhane : Var
  • Isınma – Kombi : Var
  • Dinlenme Salonu : Var

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git