Büyük Avrupa Turu

Büyük Avrupa Turu
26 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.507 kez okundu.

Büyük Avrupa Turu; Çanakkale hareketli otobüs ile Büyük Avrupa Turu, Yunanistan, İtalya, İspanya, Fransa, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan gezileri.

Büyük Avrupa Turu

Tur Adı: Otobüsle Büyük Avrupa Turu
Tur Tarihi: 18 Temmuz 2015
Tur Süresi: 12 Gün

Büyük Avrupa Turu Programı

Yaz Ayında Güney Sahilleri

1.Gün:
Öğle saatlerinde tarifeli otobüs seferi ile İstanbul‘a transfer. Akşam İstanbul’dan hareketle İpsala Gümrük kapısına doğru yol alıyoruz. Sabah Kavala’ ya varış, kahvaltı molası, Selanik’e hareket. Atatürk’ün evi gezilmesi, Beyaz kule ve İzmir Kordonun birebir aynısı kordon gezisi ve İgouemenitsa’ ya hareket. Feribot ile Bari’ye geçiş. Feribotta koltukta seyahat. (Feribotlar devasa boyutlarda olup, içinde restaurant, bar, cafe, casino, alış-veriş mağazaları bulunmaktadır.)

2.Gün:
Bari’den Roma ‘ya hareket. Roma turu (Vatikan ve Bazilika gezimi, İspanyol merdivenleri, Aşk Çeşmesinin (la Fontana di Trevi) vb) ziyareti ardından tatlı yorgunluğumuzla otelimize dönüş ve ertesi gün için dinlenme.

3.Gün:
Tam gün Roma’ da serbest zaman. Dileyenler tarih kokan bu şehri istedikleri gibi gezip tecrübe edinebilirler. Geceleme otelimizde.

4.Gün:
Erken kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra yarım gün Roma’da serbest zaman ve ardından Floransa‘ya hareket. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman ve ardından otelimize yerleşme.

5.Gün:
Sabah kahvaltımız aldıktan sonra Pisa’ya hareket. Pisa panoromik şehir turu ardından Nice’e hareket. Nice şehrine girmeden önce sabah saatlerinde Monaco, Monte Carlo’da panoramik şehir turu yapıyoruz. Tur bitimi ardından Nice’teki panoramik şehir turumuzu tamamlayıp, hatıra fotoğraflarımızı çekip serbest zaman için duraklıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.

6.Gün:
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Marsilya üzerinden Barcelona’ya hareket. Barcelona şehir turu, Sagra de Familia Katedrali, Place de Katalunya, Park Guell, Poble Espanyol, La Rambla Caddesi, Nou Camp Futbol stadı, göreceğimiz yerler arasında. Ardından otele yerleşme. Akşam dileyenler Barcelona’nın ünlü limanına gidip Türklerin mezesiyle birebir olan enfes Tapasların tadına bakabilirler. Geceleme otelde.

7.Gün:
Kahvaltı ve otelimizden check-out yapıyoruz ve Barcelona’da yarım gün serbest zaman sonrasında Andorra’yahareket ediyoruz. Andorra’da akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dileyenler düşük vergi oranlarına sahip bu ülkede alışveriş yapabilirler. Ardından Paris’e hareket ediyoruz. Geceleme yolda.

8.Gün:
Tam Gün Paris turu, Louvre müzesi, momantre, şehitler tepesi, Sakrakör ve Eyfel Kulesi gezilecek yerler arasında. İsteğe bağlı tekne turu ve gece Eyfel Kulesinin ışıklandırmasını izledikten sonra otelimize dönüş yapıyoruz.

9.Gün:
Tam gün Paris’te serbest zaman. Akşam Paris’ten Milano’ya hareket.Geceleme yolda.

10. Gün:
Sabah Milano’ya varış, şehir turu ve ardından kanallarıyla meşhur bir zamanlar vebayla mücadele etmiş gondollar şehri Venedik’ e hareket. Venedik’te gondol turu, alış-veriş ve akşam yemeği için serbest zaman. Ardından otelemize yerleşme. Geceleme Venedik’ te otelimizde.

11.Gün:
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Slovenya’ nın başkenti olan Ljubljana’ya hareket. Save ve Ljubljanica nehirleri üzerine, Alpler ve Akdeniz arasında olan eşsiz şehre varıyoruz ve şehir turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Zagreb üzerinden Belgrad’ a varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Belgrad’ da otelde.

12. Gün:
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Belgrad şehir turu ve serbest zaman. Ardından Bulgaristan Sofia üzerinden Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Free shopta serbest zaman veriyoruz. Ardından gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Cennet ülkemiz Türkiye’ye giriş yapıyoruz. İstanbul‘a varışımız sonrası yine tarifeli otobüs seferleri ile Çanakkale‘ye transferimizi sağlıyoruz.

Tur ücretine dâhil olan hizmetlerimiz;

*Otobüs ile ulaşım
*3-4* otellerde oda + kahvaltı konaklama.
*Profesyonel koordine ve organizasyon ekibi+ rehberlik.
*Araç içi su, çay, kahve ikramı.
*Belirtilen noktalardaki, panoramik şehir turları.
*Avrupa şehirlerinde kişi başı ödenen city tax’lar.(şehir vergisi – ayakbastı parası)

Tur ücretine dâhil olmayan hizmetlerimiz;

*Otobüs dışında kalan ulaşım araçları ve kişisel harcamalar.
*Tekne turları vb.
*Öğle ve akşam yemekleri.
*Schengen vize ücreti 135 € (yeşil pasaportlar vizeden muaftır.)
*15 tl yurt dışı çıkış harcı.
*Müze giriş ücretleri (Avrupadaki müzelerde genelde 18 yaş altı ücretsizdir.)

Önemli Hatırlatmalar ;

*Turumuz minimum 40 kişi katılımı ile gerçekleşir.
*Tur liderimiz, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
*Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, pil, yağmurluk ve yedek memory bulundurulmasını ve güler yüzünüzü yanınıza almanızı hatırlatırız.
*Yolculuk için yastık-polar getirmenizi tavsiye ederiz. Bavullarınız taşınabilir tek parça olmasına özen gösteriniz.
*Verilen serbest zamanlar asla kişisel olarak hareket etme ya da bağımsız gezilere katılma manasına gelmez, her öğrenci gruptan ayrı olduğu zamanlarda(izin verilirse), nereye gideceğini, kiminle olacağını dönüş ya da buluşma saatini muhakkak belirtmelidir. Grup lideri, öğretmeniniz ve arkadaşlarınızın cep telefonlarını, cep telefonunuzun şarjı bitme ihtimaline karşı mutlaka not edip, gezi süresince yanınızda bulundurunuz.

buyuk-avrupa-turu-canakkale

Otobüsle Büyük Avrupa Turu

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git