Çanakkale Bursa Turu

Çanakkale Bursa Turu
29 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.276 kez okundu.

İstanbul çıkışlı hareketli 3 Gün 2 Gece Konaklamalı küçük gruplara özel (10-15 kişi) Çanakkale – Bursa Turu tüm yıl boyunca her gün yapılabilmektedir.

Çanakkale Bursa Turu

İncelemekte olduğunuz program, Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri, Çanakkale Şehir Merkezi ve Bursa Bölgesi ziyaretini kapsayan konaklamalı bir paket kültür turu hizmetimizdir.

” Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözünün yazıldığı Şehitler Diyarı Çanakkale’de Milli Değerlerimiz ve Tarih ile buluşacaksınız.”

” Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar başkentlik yapmış Bursa’da tarih ve kültür ile buluşup Osmanlı eserlerini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.” 

Çanakkale Bursa Turu

  1. GÜN: ÇANAKKALE TURU

Sabah saatlerinde İstanbul’da belirtilen noktada buluşarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Çanakkale’ye varıp otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası rehberimiz eşliğinde Çanakkale şehir merkezi turu yapıyoruz.

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orijinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz.

Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

  1. GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

Sabah kahvaltısı sonrası feribot yolculuğu ile Gelibolu yarımadasına geçiş yapıyoruz. Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Namazgâh Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehitliği, Koca Seyit Anıtı, Havuzlar Şehitliği, Şahindere Gerçek Şehitliği, Alçıtepe Köyü Salim Mutlu Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, Ölüm Koyu ve Kanlı Dere, Seddülbahir, Ertuğrul Koyu ve Tabyası, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası Alçıtepe köyünde öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası hareket ediyoruz. Kara savaşları ve kuzey cephe hattı için Bigalı Köyü’ne hareket ediyoruz. Burası ile başlayan turumuza; Bigalı Atatürk Evi Müzesi, Anafartalar Köyleri ve Şehitlikleri, Anzak Tören Alanı, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, Orijinal Siper ve Tüneller, 57. Alay Şehitliği, Mehmetçik Parkı, Conk Bayırı, Atatürk’ün Gözetleme ve Saatinden vurulduğu yerler ile devam ediyoruz. Sonrasında geceleme için otelimize dönüş yapıyoruz.

  1. GÜN: BURSA TURU

Sabah erken saatlerde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden çıkış yaparak Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’ya varışımız sonrası turumuza Cumalıkızık ile başlayacağız.

Cumalıkızık Köyünde; Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi’ni gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığı’ndan geçmeyi deneyeceğiz. Köyde vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası Bursa merkeze hareket ediyoruz.

Bursa merkezde ilk durağımız Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofyası Ulu Camii oluyor. Ulu Cami gezimizin ardından Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbe ziyaretleri yapıp Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı) kısa bir mola verip havaalanına hareket ediyoruz. Transfer sonrası turumuzu sonlandırıyoruz.

Çanakkale Bursa Turu Ücretleri

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 750 TL

Ücrete Dâhil Hizmetler:

  • Turizm Donanımlı Lüks Araçlarla Ulaşım (Mercedes Sprinter)
  • Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti (Grubunuza Özel)
  • 2 Gece 3* Otelde Kahvaltı Akşam Yemeği Dâhil Konaklama
  • Seyahat Sigortası
  • Tüm Otoban, Otopark ve Feribot Ücretleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemekleri
Bursa Çanakkale Turu

Çanakkale Bursa Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git