Çanakkale Çıkışlı Eskişehir Turu

Çanakkale Çıkışlı Eskişehir Turu
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.655 kez okundu.

Çanakkale Çıkışlı Eskişehir Turu, günübirlik ve konaklamalı Çanakkale Merkez hareketli Eskişehir Beypazarı Turu gezi programı.

Çanakkale Çıkışlı Eskişehir Turu

DÜZENLEYEN: WİLUSA TRAVEL

Hareket Noktalarımız:

Çanakkale Merkez İskele
Çanakkale Lapseki Merkez
Çanakkale Biga Merkez

1.GÜN ESKİŞEHİR TURU PROGRAMI

Hareket noktalarımızdan sizleri alıp, Sabah BEYPAZARI‘na varıyoruz, Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlı’yı yaşayan kent, Beypazarı.

Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan HIDIRLIK TEPESİ‘ne çıkıyor ve şehrin fotoğraflarını çektikten sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı‘nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan YAŞAYAN MÜZE‘yi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler “Kurşun Döktürüp” bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimiz için ise Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Camii, İncirli Camisini dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan‘da havuç lokumuna, kuru erişteye, Beypazarı Kurusu, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Turumuza ESKİŞEHİR‘e transferle devam ediyoruz.
Eskişehir’e varış/Otele yerleşme Otelde akşam yemeği konaklama.

2.GÜN ESKİŞEHİR TURU PROGRAMI

Otelde Kahvaltının ardından, Mimarisiyle Osmanlıdan günümüze gelen ODUNPAZARI EVLERİ ile turumuza başlıyoruz, ATLIHAN EL SANATLARI ÇARŞISI, CAM ATÖLYELERİ LÜLE TAŞI MÜZESİ, BALMUMU MÜZESİ, DEVRİM ARABASI, PORSUK ÇAYI VE GONDOLLAR, Odunpazarı, Şelale Parkı dinlenme SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI‘nı gezdikten sonra dönüş için yola çıkıyoruz.

Turun bitimi bir daha ki Eskişehir turu programında buluşmak üzere. Hoşçakalın…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Profesyonel rehberlik hizmetleri
  • 3* veya 4 * otelde konaklama YP (Akşam Yemeği+ Sabah Kahvaltısı,Konaklama)
  • D2 Belgeli Lüks ulaşım araçları
  • Otobüste sıcak & soğuk ikramlar
  • 1618 Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri girişleri

Anlaşma dışı alınacak 2 Öğle Yemeği, 1 Akşam yemeği

Tüm şahsi harcamalar

Rezervasyon ve bilgi için:

Kemalpaşa mah. Yalı Cad. No:4/A Merkez / Çanakkale
İletişim: 530 039 72 60 – 530 231 9891 – 286 212 4433

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git