Çanakkale İstanbul Feribot Seferleri

Çanakkale İstanbul Feribot Seferleri
5 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 6.180 kez okundu.

Çanakkale İstanbul Feribot Seferleri; İstanbul – İzmir kara yolu Çanakkale üzerinden geçmektedir. Çanakkale boğazında köprü olmaması nedeniyle feribot aracılığı ile geçiş yapmanız gerekmektedir. Feribot seferleri ve saatleri ile ilgili bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çanakkale İstanbul Feribot

İstanbul – İzmir kara yolu ulaşımı 3 ayrı feribot hattı üzerinden sağlanır. Bunlar; Eceabat, Kilitbahir ve Lapseki hatlarıdır.

Çanakkale – Eceabat

Çanakkale – Eceabat feribot seferleri şehir merkezi ana iskele üzerinden geçmektedir. Ağır yük araçları hariç olmak üzere diğer tüm araçlar kullanabilmektedir. Eceabat feribot seferleri 7/24 devam etmektedir. Sefer listesine ulaşmak için Çanakkale – Eceabat Feribot Seferleri linkini kullanabilirsiniz.

Çanakkale – Kilitbahir

Çanakkale – Kilitbahir feribot seferleri şehir merkezi ana iskele üzerinden geçmektedir. Ağır yük araçları ve otobüsler hariç olmak üzere diğer tüm araçlar kullanabilmektedir. Kilitbahir feribot seferleri 7/24 devam etmektedir. Feribot seferi sadece 7-8 dk sürdüğünden özellikle otomobiller için tercih edilen güzergahtır. Sefer listesine ulaşmak için Çanakkale – Kilitbahir Feribot Seferleri linkini kullanabilirsiniz.

Lapseki – Gelibolu

Gelibolu feribotu Lapseki ilçesi iskelesinden hareket etmektedirler. 7/24 çalışan feribot hattı, ağır yük araçlarının kullanımına izin verilen tek güzergahtır. Aynı zamanda şehir içi yoğunluğunu yaşamak istemiyorsanız kullanabileceğiniz hattır. Çanakkale şehir içerisine hiç girmeden direk İzmir – Bursa kara yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sefer listesine ulaşmak için Lapseki – Gelibolu Feribot Seferleri linkini kullanabilirsiniz.

Çanakkale İstanbul feribot seferleri hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçin…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git