Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu
3 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 145.057 kez okundu.

Çanakkale Şehitlik Turu; Çanakkale Merkezden Her Gün Kesin Hareketli Gelibolu Savaş Alanları ve Şehitlikleri Günübirlik Tur Programı.

Çanakkale Şehitlik Turu

” Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözünün yazıldığı Şehitler Diyarı Çanakkale’ye hoş geldiniz.”

 1. Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu programı Çanakkale Savaşının yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitliklerini kapsayan günübirlik bir kültür turu programıdır.
 2. Çanakkale Merkez Feribot İskelesinde sabah saat 09:00 – 09:15 saatleri arasında buluşma, 09:30 da hareket edilmektedir. Tur bitiş saati ise 18:00 – 18:30 zaman aralığındadır.
 3. Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu programlarında 10 Yıl ve Üzeri deneyime sahip turist rehberi veya alan kılavuzları görevlendirilmektedir.
 4. Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu programı her şey dahil hizmet olduğu, ek bir ödeme yada ücretin talep edilmediği günübirlik paket bir tur programıdır.
 5. Lutars Turizm Çanakkale Şehitlik Turu programı en az 1 gün önceden rezervasyon yapıldığında 1 kişi bile olsa hareket etmektedir ve kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Özeti:

Tur her gün kesin hareketli 09.00 – 18.00 saatleri arasında Gelibolu Yarımadası Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezi planında yapılıp, her şey dahil kişi başı ücret 60 TL ve en az bir gün önce yer ayırtmak koşuluyla katılım sağlanmaktadır.

 

LÜTFEN SABİT OFİS TELEFONU VE AÇIK OFİS ADRESİ BULUNMAYAN İNTERNET SİTELERİNDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU HİZMETİ SATIN ALMAYINIZ.

Tanıtım videomuza bir göz atabilirsiniz;

Çanakkale Şehitlik Turu Programı

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri Çanakkale ili Gelibolu Yarımadası sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yarımadaya ismini veren Gelibolu  ilçesi Çanakkale Savaş alanlarının dışında yer almaktadır. Savaş alanları ve şehitliklerimizin bulunduğu coğrafya Eceabat ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Çanakkale Şehitlik Turu Başlangıç

TUR SÜRESİ: 09.30 – 18.30

Çanakkale şehitlik turu programımızın ana buluşma ve hareket noktası Çanakkale Feribot İskelesi dir. İskelenin tam karşısında yer alan tarihi Vitalis Kültür Kafe buluşma yerimizdir. Buradaki buluşma saatimiz 09.00 – 09.30 arasıdır. Buradaki yarım saatlik süreç rezervasyon ve kayıt süresidir. Ekim – Mart ayları arasında 09.30’da gelebilirsiniz. Kış sezonunda katılımcı sayısı az olduğundan kayıt süreci çok uzun sürmemektedir.

Çanakkale şehir merkezi harici noktalardan katılım yapabilirsiniz. Özellikle Avrupa yönünden gelen misafirlerimizin Anadolu yakasına geçmesinde herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Çanakkale şehitlik turumuza aşağıdaki nokta ve zamanlamada katılabilirsiniz;

Eceabat: 09.30
Kilitbahir: 09.45

Diğer illerden toplu taşıma ile gelecek misafirlerimize ise önerimiz; İstanbul, Bursa ve İzmir illerinden gelen misafirlerimiz gece 01.00 veya 02.00 seferli otobüsler ile ulaşım sağlayabilirler. Ankara‘dan ise yolculuk otobüs firmasına göre 10-12 saat civarı sürmektedir. Eğer otobüsünüz otogara gelir ise ilgili firmaların ücretsiz servisleri ile Çanakkale şehitlik turu programımıza katılım için iskele meydanına gelebilirsiniz.

Tüm buluşma ve kayıt işlemlerimiz sonrası Çanakkale şehitlik turu programımız için hareket ediyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu Güzergah

Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları iki ana bölüme ayrılmaktadır. Bunlar Deniz Savaşı alanları ve Kara Savaşı alanlarıdır. Kara savaşının geçtiği bölge ise yine coğrafi olarak ikiye ayrılmaktadır. Güney Savaş Alanları ve Kuzey Savaş Alanları.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızda savaşın geçtiği bu coğrafyayı olayların tarihte oluş sıralamasına göre gezeceğiz. Öncelikle Deniz Savaşı yaşanan sahil bölgesi, sonrasında ilk çıkarmaların ve muharebelerin yaşandığı Kuzey Bölgesi, en son ise bölgeden çekilmenin de yapıldığı Güney Bölgesi gezilecek ve ziyaret edilecektir. Köprü bulunmadığı için Boğaz ulaşımı feribot aracılığı ile sağlanmaktadır.

Aşağıdaki listede Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri‘nin ziyaret edeceğiniz veya görüp hakkında bilgi alacağınız tam noktaları belirtilmiştir.

Cepheler:

Deniz Savaşları Cephesi, Güney (Seddülbahir) Cephesi, Kuzey (Arıburnu) Cephesi, Anafartalar Cephesi

Muharebe Alanları:

Deniz Savaşı Muharebe Alanları, Alçıtepe, Kerevizdere, Morto Koyu, Seddülbahir, Zığındere, Ertuğrul Koyu, İkiz Koy, Tekke Koyu, Sarısığlar, Kabatepe, Anzak Koyu, Sarı Bayır, Arıburnu, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, Merkez Tepe, Bomba Sırtı, Cesaret Tepe, Kılıç Bayırı, Düz Tepe, 261 Rakımlı Tepe, Conk Bayırı, Besim Tepe, Kocaçimen Tepe

Kale ve Tabyalar:

Kilitbahir Kalesi, Seddülbahir Kalesi

Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Ertuğrul Tabyası

Şehitlikler:

Rumeli Mecidiye Şehitliği, Havuzlar Şehitliği, Soğanlıdere Hava Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Kesik Dere Şehitliği

Anıtlar:

Koca Seyit (Seyit Onbaşı) Anıtı, Havuzlar Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi, İlk Şehitler Anıtı, Yaralı Asker Anıtı, Yahya Çavuş Anıtı, Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, 57. Alay Anıtı, Talat Göktepe Anıtı, Conkbayırı Anıtı

Yabancı Anıt ve Mezarlıklar:

Fransız Mezarlığı ve Anıtı, İngiliz Cape Helles Anıtı, V Beach Mezarlığı, Kanlı Sırt Avustralya Anıtı, Johnston’s Jolly Mezarlığı, Queen Post Mezarlığı, Courtney’s And Steele’s Post Mezarlığı, Conkbayırı Mezarlığı, Conkbayırı Anıtı

Diğer Ziyaret Noktaları:

Mısırlı Feyzullah Efendi Kabri, Havuzlar Tarihi Çeşme, Behramlı Köyü, Mustafa Efendi Kabri, Alçıtepe Tarihe Saygı Geçidi, Meçhul Asker Kabri, Mustafa Kemal Anıtı, Avustralyalı Annelere Yazılan Mektup, Çanakkale Savaşı Rölyefi, Osmanlı Topları, Kanlı Dere, Gözetleme Tepe Anıtları, Anzak Koyu ve Tören Alanı, Kırmızı Sırt Orjinal Siper ve Tüneller, Mehmet Çavuş Anıtı, Arıburnu Yarları, Mehmetçik Parkı ve Kitabeler, Anonim Şehit Kabri, Restore Edilmiş Siperler, Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer, Atatürk’ün Gözetleme Yeri, Nazif Çakmak Şehitliği, Kemalyeri ve Kitabesi

Tüm Çanakkale Şehitlik Turu süresi boyunca rehber ve tarihçilerimiz hem araç içerisinde hem de inilen tüm noktalarda size eşlik ederek anlatımları ile bilgi vereceklerdir.

Çanakkale Şehitlik Turu Fiyatları ve Hizmetleri

Tur Ücretleri

Tur Yetişkin Ücreti: Çanakkale Şehitlik Turu programımızın kişi başı ücreti yetişkinler için  60 TL olup KDV Dahildir. 12 Yaş üzeri tüm misafirlerimiz yetişkin kabul edilmektedir. Tur ücretine dahil olan tüm hizmetleri alabilirler.

Tur 6-12 Yaş Ücreti: Çanakkale Şehitlik Turu programımızın 6-12 yaş arasındaki misafirlerimiz için kişi başı ücreti 40 TL olup KDV Dahildir. Tur ücretine dahil olan hizmetlerimizin tamamını alabilirler.

Tur 0-6 Yaş Ücreti: Çanakkale Şehitlik Turu programımız 0-6 yaş arasındaki misafirlerimiz için ebeveynleri ile ücretsizdir. Herhangi bir hizmet almazlar. Hizmet istediğinizde 6-12 yaş ücreti ödeyerek tüm hizmetleri alabilirsiniz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Rehberlik Hizmeti: rehberlik hizmeti tarihi ve turistik değerleri anlatmak ve tanıtmak eylemidir. Turist rehberleri ve Alan Kılavuzları tarafından verilmektedir. Çanakkale şehitlik turu programınıza rehberlik hizmeti dahildir.
Ulaşım Hizmeti: ulaşım hizmeti minibüs/otobüsler ile verilen taşıma eylemidir. Turizm taşımacılığını sadece D2 yetki belgesine sahip araçlar gerçekleştirebilir. D2 yetki belgesine sahip, yeni model ve klimalı araçlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Çanakkale şehitlik turu programınıza ulaşım hizmeti dahildir.
Feribot Geçişleri: Çanakkale boğazında iki yaka arasında köprü olmadığından ulaşım feribot seferleri ile sağlanmaktadır. Feribot yolculuğu için gerekli olan biletin temin edilmesidir. Çanakkale şehitlik turu programınıza feribot bilet ücretleri dahildir. Ücretsiz çocuklardan bilet istendiğinde ebeveynleri tarafından karşılanır.
Müze Girişleri: savaş alanlarından çıkan harp malzemeleri bu alandaki müzelerde sergilenmektedir. Müze ziyareti için gerekli olan bilet ve giriş ücretlerinin temin edilmesi hizmetidir. Çanakkale şehitlik turu programında yer alan müze girişleri ücrete dahildir. Turizm Bakanlığı’na bağlı olan müze bulunmadığından müze kartı geçerli değildir.
Yemek: tüm günü kapsayan bir tur hizmetinde öğle vaktine gelen yemeğin firma tarafından bir restoranda servis edilmesidir. Çanakkale şehitlik turu programımızda restoranda yemek verilmektedir.Öğle yemeği menümüzde; günün çorbası, köfte ızgara, pilav, patates kızartması ve salata bulunmaktadır. İçecek olarak da Ayran verilmektedir. Su ve ekmek sınırsızdır.
Yukarıda belirtilen hizmetler Çanakkale şehitlik turu programı boyunca ihtiyaç duyacağınız harcamaları kapsamaktadır. Harici bir gereksinim normal şartlarda gerekli değildir. Ancak misafirler arzuları doğrultusunda kişisel harcama yaparlar ise bunlar Çanakkale şehitlik turu paketine dahil değildir.

Çanakkale Şehitlik Turu Bilgileri

Tur Ücret ve İade Koşulları

 • Çanakkale Şehitlik Turu hizmetinde nakit ve kredi kartı ile ödeme geçerlidir
 • En az bir gün öncesinde bilgi verme koşuluyla Çanakkale şehitlik turunda değişiklik yapılabilir.
 • Katılım tarihinden 1 hafta öncesine dek Çanakkale şehitlik turu ücreti iade yapılabilir.
 • 0-6 Yaş çocuklar için Çanakkale şehitlik turunda sadece yemek ücreti (15TL) alınabilir.
 • Fatura Çanakkale şehitlik turu bitimi veya posta yolu ile teslim edilir.

Diğer Şehitlik Turu Koşulları

 1. Çanakkale Şehitlik Turu programında yaz ve kış saati uygulamasına göre buluşma ve hareket saatleri, aynı zamanda dönüş saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bahar ve kış aylarında feribot seferlerinden kaynaklı aksaklıklar oluşabilmektedir. Bu durumlarda Çanakkale Şehitlik Turu yalnızca başlangıç ve bitiş saatleriyle etkilenmekte olup, tur programı iptal edilmemektedir.
 2. Çanakkale Şehitlik Turu ziyaret noktaları konusunda Rehber değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 3. Ücret konusunda değişiklik yapma hakkı firmaya saklıdır. Firma Çanakkale Şehitlik Turu programında istediği kişi yada gruba istediği fiyat politikasını yapmakta özgürdür.
 4. Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri geniş bir alana yayılmış durumdadır. Araçlar ortalama 130 – 140 km yol yapmakla birlikte Çanakkale Şehitlik Turu programı noktalarda iniş-binişler olacaktır.
 5. Arazi yapısı gereği mevsime uygun kıyafetler tercih etmeniz ve araziye uygun ayakkabı giymeniz tavsiye edilir. Çanakkale Şehitlik Turu bir açık alan gezisidir.

Harita Üzerinde Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Şehitlik Turu Video Fotoğraf

Çanakkale Şehitlik Turu 3

Çanakkale Şehitlik Turu 3

Çanakkale Şehitlik Turu 2

Çanakkale Şehitlik Turu 2

Çanakkale Şehitlik Turu 1

Çanakkale Şehitlik Turu 1

Çanakkale Şehitlik Turu Sıkça Sorulan Sorular

Çanakkale şehitlik turuna her gün katılabilir miyiz ?

* Çanakkale şehitlik turu programımız her gün kesin hareketlidir. Dilediğiniz gün katılabilirsiniz. Sadece genel ve yerel seçimlerde, nüfus sayımları ve referandum gibi ulusal günlerde tur pogramımıza kısa süreli ara veriyoruz. En az bir gün önce rezervasyon yaptırdığınızda Çanakkale şehitlik turu 1 kişi dahi olsa kesin hareketlidir.

Rezervasyon nasıl yapılır?

* Çanakkale şehitlik turuna en az bir gün önceden sadece telefonla arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Herhangi bir ek işleme gerek kalmamaktadır.

Ücret ne zaman ödenir?

* Tur ücretinin standart ödeme sistemi günlüktür. Yani tura katıldığınızda nakden yada kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Online satın alma var mı?

* Online satın alma özelliğini kullanmıyoruz. Bunun tek nedeni tamamen sizlerin güvenliğidir. Ne kadar güvenilir olduğu belirtilse de hiç bir ödeme sistemi yada sistem koruması size %100 güvenli alışverişi garanti edemez.

Kontenjan sınırlaması var mı?

* Çanakkale şehitlik turumuzda herhangi bir kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır. Sadece gerekli organizasyonu yapabilmek için rezervasyon uygulaması yapmaktayız. En az 1 gün öncesinden rezervasyon yaptığınızda katılımı size yazılı olarak taahhüt ediyoruz. Ancak rezervasyonsuz gelip aynı gün katılmak istediğinizde araçlarımızda yer olmaması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle rezervasyon yapmanızı rica ediyoruz.

Kötü hava koşullarında tur iptal olur mu yada etkilenir mi?

* Tur programımız tüm yıl uygulanır. Sonbahar kış aylarında kötü hava koşulları oluşabilir. Bu durumlarda da turumuz devam eder. Midibüs yerine minibüsler kullanıyor ve sizi ziyaret noktasının en yakın mesafesine getiriyoruz. Havanın yağışlı olduğu durumlarda, en yakın noktaya gelerek yerde yapacağımız anlatımı araç içerisinde yapıyoruz. Böylece kısa bir süre içerisinde ziyaret edip aracınıza dönebiliyorsunuz. Bu uygulama hava koşullarının etkisini en aza indirmektedir.

Otopark hizmetiniz var mı?

* Firmamızın kendisine ait bir otoparkı bulunmamaktadır. Diğer illerden araçları ile gelen misafirlerimize park yeri gösterme konusunda yardımcı oluyoruz. Çanakkale güvenli bir şehir olduğu için aracınızı ara sokaklara rahatlıkla park edebilirsiniz. Buluşma noktamıza 100 m mesafede belediyeye ait ucuz bir park alanı da bulunmaktadır. Aynı şekilde Kilitbahir ve Eceabat merkezlerinde de ücretsiz halka açık park yerleri bulunmaktadır.

Çanakkale şehitlik turu günübirlik bir programdır. Çanakkale şehitlik turu fiyatları genellikle tüm firmalarda aynıdır. Günübirlik Çanakkale turları içerisinde şehitlik turu en popüler olandır. Çanakkale şehitlik turu harita bilgisi yazı içerisinde yer almaktadır. Çanakkale şehitlik turu konaklamalı olarak yada ek konaklama hizmeti alınarak sağlanabilmektedir. Çanakkale şehitlik turu rehberi her zaman firmamızın en iyi ve en tecrübeli rehberleri arasından görevlendirilmektedir. Çanakkale şehitlik turu kaç km sorumuzun cevabı ise yaklaşık 135 km dir. Çanakkale şehitlik turu Ets, Jollyi Anıtur gibi tur operatörleri tarafından tur programlarına eklenmektedir. Ancak bu firmaların günübirlik turları bulunmamaktadır.

Çanakkale şehir merkezi turu;

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orijinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz.

Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası turumuzu sonlandırıyoruz.

* Şehir turu yürüyüş turu olup öğle yemeği ve müze girişleri dahil değildir. Müze girişi olarak ücretli tek nokta Çimenlik Kalesi’dir.

20 Yıllık Tecrübemiz ile gerçekleştirdiğimiz Çanakkale Şehitlik Turu hizmetimiz hakkında bilgi almak veya rezervasyon yaptırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz…

Saygılarımızla;

Yurtsev YARICI
Lutars Turizm Tur Operatörü

Çanakkale Şehitlik Turu Konusuna 198 Yorum Yapıldı
 1. nihal dedi ki:

  Merhaba. 18 mart icin özel bir programiniz varmi acaba? Gecen yil sizinle gezmis ve memnun kalmistik. Tekrar gelmek istiyoruz bu kez torenler icin.
  Selamlar.

 2. Arif Sen dedi ki:

  Hafta sonu gelip turunuza katildik. Hersey cok guzeldi tesekkur ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Arif Bey, bizi tercih ettiğiniz ve yorum yazdığınız için teşekkür ederiz. Memnun kalmanızdan son derece mutluyuz.

 3. Sükrü Uyanir dedi ki:

  Merhaba, Ingiltereden gelip sizlere sehitlik turuna katildim. Rehberimiz Selahi bey cok iyiydi. Bizlere ani canli canli yasatti. Az sayi olmasina ragmen turun iptal olmamasi onemli is. Bizim icin private tour gibi oldu. Tesekkur ediyorum best regards.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Şükrü Bey, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Turumuz sizin de belirttiğiniz gibi her gün kesin hareketlidir. Saygılarımızla

 4. Murat dedi ki:

  Bugün sadece 2 kişiydik ve çok iyi bir tur oldu. Bu kış günü bile iptal etmeden tur yaptığınız için yürekten tebrik ediyorum sizi. Bulunamayacak bir hizmet. Selahi hocama da sevgilerimle.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, bizi tercih ettiğiniz ve memnuniyetinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 5. Sevilay dedi ki:

  Merhaba. Hava çok soğuk ve rüzgarlı olmasına rağmen Selahi hocam anlatımı ile yüreklerimizi ısıttı. Kendisine ve sizlere teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sevilay Hanım, bizi tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Selahi bey ile ilgili sözcükleriniz için de ayrıca teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 6. Mustafa dedi ki:

  Güzel bir şehitlik turu oldu bizim için. Hepinize teşekkür ederim.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey, bizi tercih edip şehitlik turumuza katıldığınız için biz teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 7. Hakkı dedi ki:

  Bugün sadece 3 kişi ile şehitlik turu yaptık. Yağmura rağmen çok güzel bir tur oldu. Selahi hocam sağolsun her yerde yakınına kadar gitti. Sadece fırtına nedeniyle feribotta biraz sorun yaşadık. Ama genel olarak çok iyi bir tur oldu. Saygılarımı sunuyorum

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Hakkı Bey, düşünceleriniz ve bizleri tercih ettiğiniz için bizler size teşekkür ederiz. Maalesef köprü olmadığı için tek ulaşım şansımız feribot hattı ve bazen doğal olarak hava nedeniyle sorun yaşayabiliyoruz. Saygılarımızla

 8. Fisun dedi ki:

  Merhabalar. Ailemle birlikte hafta sonu şehitlik turunuza katıldık. Çok güzel geçti. Rehberiniz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Fisun Hanım, Çanakkale şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 9. Ufuk dedi ki:

  Merhaba özellikle rehberinizden olmak üzere turunuzdan çok memnun kaldık

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 10. Serap dedi ki:

  Güzel bir organizasyon ve mükemmel bir şehitlik turu yaptık. Selahi hocama saygılarımla firmanıza teşekkürler

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Serap Hanım, geri dönüşünüz ve bizi tercihiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 11. Emrah dedi ki:

  Nişanlımla birlikte Bursa dan gelerek şehitlik turunuza katıldık. Bizim için çok güzel ve duygu dolu bir gün oldu. Hayatımız boyunca unutamayacağımız duyguları yaşadık. Hep duyup dinlediğimiz savaş yerinde Selahi bey tarafından anlatılınca tam anlamıyla yeniden yaşanır gibi oldu. Gün boyu tüylerimiz diken diken dolaştık. Hepinize teşekkür ediyoruz. Sema&Emrah

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sema Hanım ve Emrah bey, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder Bursa’ya selam ederiz. En fazla şehidimizin olduğu ilimizdir. Saygılarımızla.

 12. Tolga Erdemli dedi ki:

  Selamlar. 18 Mart törenleri çok kalabalık olmasına rağmen herhangi bir gecikme ve sıkıntı yaşamadan Şehitlerimizi andık. Çok şanslıyız ki o gün yanımızda Selahi hocam vardı. İnşallah 2015 yılında da gelip törenlere katılabiliriz. Saygılarımla.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Tolga Bey Merhaba, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 13. Bekir dedi ki:

  Merhaba. Arkadaşlarımızla birlikte siteniz üzerinden şehitlik turunuzu aldık. Yorumlarda sıkça Selahi hocamdan bahsedilmekte olduğunu gördük. Kendisini çok merak ediyordum. Tanıma ve onunla o anı yaşama fırsatı bulduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum. Hocama saygılarımı sunuyor sizlere teşekkür ediyorum…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Bekir Bey, yorumları okuyup karar vermeniz ve memnun kalmanız çok sevindirici. Aynı zamanda yorumların doğruluk payının olması da bizi sevindiren bir başka önemli unsur. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 14. Seval dedi ki:

  Yozgat’tan selamlar. Katıldığımız Çanakkale şehitlik turu gezimiz çok güzel geçti. Selahi hocamı anlatmak için sanırım kelimeler yeterli olmaz. Bize anı adeta yaşattığı için kendisine ve sizlere teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Seval Hanım, bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür eder Yozgat a selamlar ederiz. Saygılarımızla

 15. Deniz dedi ki:

  Selam. Selahi hocamın rehberliği başta olmak üzere tüm hizmetlerinizden son derece memnun kaldık teşekkür ederim.

 16. İhsan dedi ki:

  Merhaba, güzel bir şehitlik turu oldu. Anzakları da yakından görme tanıma şansı bulduk. Selahi hocam başta olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum.

  1. Mümtaz dedi ki:

   Merhaba. Çanakkale şehitlik turunuz tereddütsüz herkese tavsiye edilecek kadar güzel. Mahcup olmayacağımdan eminim. Anzaklar ile bizde karşılaştık. 57. Alay şehitliğinde onları görünce şaşırdık. Farklı bir duygu oldu. Çok dostane görünümlü insanlar.

 17. Tarık Gün dedi ki:

  Selamlar. Çanakkale gerçekten kutsal bir yer. Bu şehitlik turunuza katıldığımda hissederek daha iyi anladım.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Tarık Bey, düşüncelerinizi paylaştığınız ve şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

 18. Muhsin Eda dedi ki:

  Merhaba. Balayı tatilimizde Çanakkale’de olmak bizler için güzel bir hatıra oldu. Tatilimiz esnasında Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. Balayımızı hatırladığımız sürece sizleri ve Selahi hocamı da unutmayacağız. Sevgilerimizle Eda&Muhsin

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Eda hanım ve Muhsin bey, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Hatıralarınızda güzel kentimizin sürekli kalacak olması gurur verici. Saygılarımızla

 19. Fuat dedi ki:

  Selamlar. Rehberinizden ve şehitlik turunuzdan memnun kaldık. Umarım herkese sizlerle ve Selahi hocamla gezmek nasip olur.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Fuat Bey, bizi tercih edip tavsiye ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla

 20. Merida dedi ki:

  Hava koşullarının elverişsizliğine rağmen güzel bir şehitlik turu oldu. Selahi hocama ve firmanıza teşekkür ederiz.

  1. Abdurrahman dedi ki:

   Selamlar. Yüce Mevlam bize sonunda nasip etti ve Çanakkale şehitliklerini gezme şansı bulduk. Şükürler olsun şehitlik turumuz çok iyi ve anlamlı geçti. Selahi bey sayesinde o günleri adeta yaşayarak dinledik. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Allah onlardan ve sizlerden razı olsun.

 21. Nuray dedi ki:

  Samsun’dan merhaba. Daha önce buradaki bir firma ile Çanakkale ye bir gezi yapmıştık. Bu gezi esnasında Selahi bey rehberimizdi. Kendisi ile irtibata geçip misafirlerimin Çanakkale ye geleceğini ve kendisiyle mümkünse günübirlik bir şehitlik turu yapacaklarını söyledim. Firmanızda çalıştığını söyledi ve size yönlendirdi. Misafirlerim kısa bir süre önce memleketlerine geri döndüler. Beni telefonla arayarak o kadar çok teşekkür ettiler ki bende sizlere bunu iletmek ve hem onlar hem kendim adıma teşekkür etmek istedim. Eğer benimde yolum tekrardan Çanakkale ye düşecek olursa bende bir kez daha sizinle ve Selahi bey ile şehitlik turuna katılacağım. Saygılarım ve sevgilerimle. Nuray…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Nuray Hanım, misafirlerinizin memnun kalmaları en az sizin kadar bizleri de mutlu etti. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 22. Hayati dedi ki:

  Merhaba. Beklediğimizden çok daha iyi bir şehitlik turu oldu. Tura katılmak için günlerce bıkmadan bizimle ilgilenen Yurtsev beye ve rehberimiz Selahi beye teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Hayati bey, sizlerle ilgilenebildiysek ne mutlu bizlere. Bizi tercih etmiş olmanız ve bizlerle paylaşmanız için size çok teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla

 23. Birol dedi ki:

  Merhaba. Hafta sonu Kütahya’dan gelerek şehitlik turunuza katıldık. Herşey güzeldi teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Birol Bey, Kütahya’ya selam eder, bizi tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 24. Kübra dedi ki:

  Selamlar. İnternetten araştırarak bulduğumuz ve katıldığımız Çanakkale şehitlik turunuzdan son derece keyif aldık. Tarihi ve atalarımızın yaşadıklarını öğrendik ve anladık. Bunları yaşamamızda kuşkusuz en büyük etken rehberimiz Selahi hocamız oldu. Kendisine ve sizlere ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Kübra Hanım, tarihi değerlerimize katkı sağlayabiliyor olmak bizler için onur verici. Size ve arkadaşlarınıza şehitlik turumuzu tercihlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla

 25. Ali Haydar dedi ki:

  Geçen hafta sonu sizlere emanet ettiğim misafirlerim şehitlik turunuzdan memnun kalmışlar. Benden özellikle Selahi beye teşekkür etmemi istediler. Sizlere ve Selahi beye misafirlerim ve kendim adıma teşekkür ederim.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ali Haydar Bey, size ve sizin aracılığınız ile misafirlerinize biz çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 26. Sevgi Yıldız dedi ki:

  Merhaba Lutars firması çalışanları. Hepinizi tekrardan teker teker öpüyorum. Ama en çok Hazal hanımcığımı. Çok şeker bir insan. Şehitlik turunuz hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle kaliteli bir hizmet. Selahi bey mükemmel bir rehber. Ama diğer firmaların sayılarını görünce sizin adınıza üzüldüm. Bu kalite burası için biraz fazla sanki. Bence fiyatlarınızı biraz daha düşürüp, hizmetinizi biraz daha azaltıp, müşteri sayınızı arttırmalısınız. Finans uzmanı olmasak da hepimiz az da olsa hesap kitap işlerini biliyoruz. Bu hizmetinizin size para kazandırmadığı çok açık. Gönül ve prestij işi yapıyor olabilirsiniz ama ticareti de kenara bırakmayın. Umarım herşey gönlünüzce olur.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sevgi Hanım, öncelikle bizleri düşündüğünüz ve anlayışınızdan ötürü size sonsuz teşekkürler ediyoruz. Sizlerinde değindiği gibi çok fazla kar beklenen bir faaliyet değil Çanakkale şehitlik turumuz. Biz sektöre bu iş ile başlayıp geniş bir yelpazeye sahip olduk. Şimdi ise vefa borcumuzu ödemek amacıyla bir kar amacı ile değil kültürel bir hizmet amacıyla faaliyetimize devam ediyoruz. Teşekkür eder ve tüm Lutars Turizm firma çalışanları olarak saygılarımızı sunarız.

 27. Kamil dedi ki:

  Selam Selahi hocam siz eli öpülecek insansınız. Sizinle bu kutsal toprakları tanıma fırsatı bulmak büyük bir onur. Allah yolunuzu açık etsin ve size sağlıklı ve uzun bir ömür nasip etsin. Ayrıca firmanızın Çanakkale şehitlik turu hizmetinden son derece memnun kaldık. Allah bol kazanç nasip etsin. Selametle…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Kamil Bey, sizlere hizmet etmek bizler için büyük bir onurdur. Sizlere ve sevdiklerinize de Allah’tan uzun ve sağlıklı bir ömür diliyor ve şehitlik turunda bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla

 28. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar. Çok güzel bir Çanakkale şehitlik turu oldu. Selahi hocama özellikle teşekkürlerimizi borç biliriz. Saygılarımla…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey, şehitlik turunda bizleri tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 29. Alev dedi ki:

  Çanakkale Şehitlik Turu – Gezisi . Merhaba ben kardaşlarımla birlikte Azerbaycan dan gelerek turunuza katıldım. Salahi bey kardeş memleketlerimizin birlikte savaştığı ve dostluğumuzun anısına dikilen anıta bizleri gezdirdi. Kardaşlarım ve kendim adlarımıza sizlere çok teşekür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Alev Hanım, Çanakkale turumuzda bizleri tercih ettiğiniz için biz size teşekkür ederiz. Saygılarımızla
   Haydar Aliyev’in dediği gibi : ‘Biz iki Devlet Bir Milletiz’

 30. Gümüş dedi ki:

  Selamlar. Bizler atalarımızın destan yazdığı bu kutsal toprakları ziyaret için şehrinize geldik. İskelede kurulmuş masaları gezdik ve broşür topladık. Hepsini tek tek inceledik. Oradaki arkadaşlar hep aynı şeyleri söylüyor. Değişen tek şey fiyatları. Biraz da internetten araştırma yapmak istedik. Sitenizi bulduk ve yorumlarınızı okuduk. Şehitlik turuna sizinle katılmaya karar verdik. Böyle bir karar verdiğimiz için ne kadar şanslıymışız. Selahi bey gibi bir insanla tanışmak ve şehitlikleri, savaşı, o gün yaşananları ondan dinlemek tarif edilemeyecek bir duygu. Hani derler ya yaşamak lazım. Ne kadar doğru bir söz olduğunu bir kez daha anladım. Firmanıza ve hocamıza sonsuz saygı ve şükranlarımızla.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Gümüş Hanım; öncelikle şehitlik turumuzda bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaptığınız araştırma sonucu bizlere ulaşıp tarihi anı bizimle yaşamanız ve bunları bizlerle paylaşmanız gurur verici. Saygılarımızla.

 31. Mürvet dedi ki:

  Merhaba sevgili Lutars ekibi. Sizi tanımak ve sizinle tanımak çok güzeldi. Güzel bir gün oldu. Çanakkale şehitlik turuna sizinle katıldığım için çok mutluyum. Selahi hocamın ellerinden öperim. İyi çalışmalar

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mürvet Hanım, sizlere hizmet edebilmiş ve ağırlamış olmak da bizler için çok güzel bir duygu. Şehitlik turunuzda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 32. Erdoğan dedi ki:

  Merhaba. Ailecek Bursa’dan sabah erken saatlerde yollara düşüp Çanakkale’ye geldik. Önceden sizlerle sözleştiğimiz gibi buluşarak Çanakkale şehitlik turlarınıza katıldık. Öncelikle vurgulamak istediğim ise Selahi beyin öğretmenlikten gelmesi. Onun sayesinde çocuklarımız daha kolay bir şekilde anladılar. Hem rehber olması, hem öğretmenlikten geliyor olması daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Kendisine ve sizlere çok teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Erdoğan Bey, onca yolu tarihimizi dinleyip, bu güzel coğrafyayı gezmek için geldiğiniz ve şehitlik turumuzda bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Anne babaları kim olursa olsun, kendi çocuklarımız gibi davranarak, ülkemiz tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale’yi mümkün olacak en iyi bir şekilde çocuklarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Ve sizler gibi değerli misafirlerimizden amacımıza ulaştığımızı öğrenmekten onur duyuyoruz. Bursa’ya selam eder saygılarımızı sunarız.

 33. Burcu dedi ki:

  Merhaba. Bu yaz tatilimizi ailecek Çanakkale’de yapmaya karar verdik. Şehir merkezinde bir otelde yer ayırtıp geldik. Sitenizi inceleyip rezervasyon yaptırdık. Oteldeki görevli arkadaşlara sordum. Çanakkale şehitlik turu için rezervasyon yaptırdık ama siz kimi tavsiye edersiniz dedim. Kime rezervasyon yaptırdığımı sordular. Sizin adınızı verdiğimde zaten en iyi tercihi yapmış olduğumu söylediler. Doğru söylemişler. Hizmetinizin kalitesi oldukça yüksek. Fazla bile denebilir. Selahi bey gerçekten çoooooook iyi bir rehber. Ama bir şeyi anlatmadan geçmek istemiyorum. Babamın bizi almaya gelen beyefendiye rehberiniz bizi ağlatabilecek mi diye sorması üzerine, arkadaşın dönüp bu sizin hislerinize bağlı zorla veya biri söyledi diye birini sevebilirmisiniz demesi ince bir ayrıntıydı. Ne demek istediğini şehitlik turumuz esnasında iyi anladım. Bizler göz yaşlarımızı zor tutarken, hatta bazen tutamazken bazılarının pikniğe gelmiş edasında çevrede hoplayıp zıplamaları farklı şeyler. Daha fazla uzatmadan hepinize teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Burcu Hanım, öncelikle Çanakkale şehitlik ziyaretleri konusunda göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür ederiz. Maalesef sizinde belirttiğiniz gibi bu coğrafyanın önemini kavrayamayan ve sadece gezip, görüp, giden çok sayıda insanımız var. Umarız bir gün Çanakkale şehitliklerimiz tamamen hak edilir şekilde anlayarak gezilmeye başlanır. Bu konuda elimizden gelen çabanın en iyisini göstermeye çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 34. Mehmet dedi ki:

  Selam. Birlikten arkadaşlarımızla Çanakkale’yi gezmeye geldik. Geliş amacımız sadece Çanakkale şehitliklerini ziyaret etmekti. 2 gün uykusuz durmak zorunda kaldık. Ama buna değdi. Yıllardır askeriyede görev yapıyoruz. Savaş kelimesini sıklıkla duyduğumuzu söyleyebilirim. Ancak Vatan için savaşmanın ne olduğunu Selahi bey bizlere çok iyi izah etti. Kendisine ve sizlere şehitlik turunuz için ben ve silah arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Keşke imkanım olsa da her Türk askerinin sizlerle gezmesini sağlayabilsem. Saygılarımla

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey, sizler gibi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kıymetli mensuplarını ağırlamak, sizleri Çanakkale savaş alanları ve şehitlikleriyle buluşturmaktan onur duyuyoruz. Çanakkale şehitlik turumuzda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder size ve tüm silah arkadaşlarınıza saygılarımızı sunarız.

 35. Fethi dedi ki:

  Merhabalar. Selahi hocamızın bize eşlik edişinden, sizlerin güler yüzünden, işinizin kalitesinden dolayı Çanakkale şehitlik turunuzdan memnun kaldık. Teşekkür ederiz

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Fethi Bey, Çanakkale şehitlik turu için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

 36. Aysen dedi ki:

  Selam. Bu Ağustos sıcağında çekine çekine Çanakkale şehitlik turunuza katıldık. Havanın çok sıcak olması bizi biraz tedirgin etmişti. Selahi hocam anlatmaya başlayana kadar. O anlattıkça huzursuz olmaya başladım. O insanlar burada o sıcakta bizler için savaşmış, biz ise onlara bir dua etmek için bile havayı yada başka şeyleri düşünerek kendimizi naza çekiyoruz. Bazı değerleri anlayabilmek için gerçekten yerinde bulunmak ve hissetmek gerekiyormuş. Selahi hocam başta olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Aysen Hanım, öncelikle hassasiyetiniz ve şehitlik turunda bizleri tercihinizden ötürü teşekkür ederiz. Sizin de belirttiğiniz gibi bazen gerçekten yerinde bulunmak ve hissetmek gerekiyor. O hisleri size yaşatabilmiş olmak çok güzel bir duygu. Saygılarımızla

 37. Dursun dedi ki:

  Çanakkale şehitlik turunuza katılarak anlamlı ve güzel bir gün geçirdik. Çanakkale şehitliği denildiğinde hep tek bir anıt olarak duymuş ve fotoğraflarında gördüğüm o büyük anıtı hayal etmiştim. Tüm gün boyunca o kadar çok yer gezip gördük ki şaşırdım. Bence bir çok insan benim gibi bilip düşünüyor. Umarım herkese Allah nasip eder ve gelip sizlerle burayı tanıma ve anı yaşama fırsatı bulurlar.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Dursun Bey, güzel bir gün geçirmenize vesile olmak için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 38. Celal dedi ki:

  Selahi hocam çok iyi bir rehber. Önümüzdeki yıl inşallah yine kendisi olur ve 100. yılda onunla tekrar şehitlik turu yapma şansımız olur. Selamlar

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Celal Bey, şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, önümüzdeki yıl sizleri tekrar görmeyi dileriz. Saygılarımızla

 39. Ezgi dedi ki:

  Sevgili Çanakkaleliler nasıl bir rüzgarınız var. Resmen donduk donduk. Daha eylül ayında olmamıza rağmen fırtına nedeniyle soğuk bir havaydı. Feribot bir an yana yatacak sandım. Ama herşeye rağmen güzel bir şehitlik turu oldu. Teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ezgi Hanım, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Çanakkale senenin neredeyse 260 günü rüzgarlı olan bir kenttir. Tarihimizle olduğumuz kadar rüzgarımızla da epey meşhuruz. Saygılarımızla.

 40. Kazim dedi ki:

  Selam hafta sonu uzun uğraşlar sonucu sizlere ulaşabildik. İnternete bakmak aklımıza gelmemişti. Yaz sezonu geçtiğinden sağda solda tanıtım standı da görmedik. Son anda size ulaşabilmiş olmamıza rağmen bize yardımcı olup, yetiştirdiğiniz ve Selahi hocam ile tanışma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Çanakkale şehitlik turunuzu tüm dostlarıma ve bu sayfaya ulaşabilenlere tavsiye ediyorum. Saygılarımla

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Kazım Bey, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden ve şehitlik turunda bizi tercih etmiş olmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Feribot çalıştığı sürece ve araç yakın mesafede olduğu sürece sizleri yetiştirebiliyoruz. Bu esnada bir iki nokta kaçırmış olsanız da günün kalan zamanında bize katılabiliyorsunuz. Saygılarımızla

 41. Cevahir dedi ki:

  Merhaba. Az sayı ve soğuk bir havaya rağmen güzel bir Çanakkale şehitlik turu oldu. Hepinize teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Cevahir Bey, Çanakkale şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz ve görüşlerinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 42. Harun dedi ki:

  Tarihimizi, Atalarımızın bize bıraktıklarını, bizler için yaptığı fedakarlıkları sayenizde gezip öğrendik. Güzel bir şehitlik turu olduk. Adana dan saygılarımla.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Harun Bey, Atalarımızın bize bıraktıklarını, bizler için yaptığı fedakarlıkları görmenize yardımcı olduğumuz için mutlu olduk. Şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

 43. İsmail dedi ki:

  Merhaba. Yoğun yağmur nedeniyle zor bir gün oldu. Ama hizmetinizden en ufak bir şikayetimiz yok. Aksine Selahi hocamın rehberliğinden de sizlerin şehitlik turunuzdan da son derece memnun kaldık.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey, olumsuz hava koşullarının etkilerini mümkün olduğunca en aza indirmeye gayret ediyoruz. Size şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 44. Kerem dedi ki:

  Selamlar. Cumhuriyetimizin 91. yılında Çanakkale’ye geldik. Bu tarihi özenle seçtik. Arkadaşlarımızla birlikte ülkemizin temellerinin atıldığı bu kutsal toprakları böyle bir günde gezmek istedik. Selahi hocamıza ve sizlere özel bir teşekkür borçluyuz. Yaptığınız iş kesinlikle sadece bir tur organizasyonu değil. Çanakkale şehitlik turuna katılacak herkese özellikle sizinle katılmalarını tavsiye ediyoruz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Kerem Bey, özenle seçtiğiniz bu tarihin önemine katkıda bulunmuş olmak bizler için onur verici. Ülkemizin kuruluşunda Çanakkale’nin önemi oldukça büyüktür. Bizler hakkındaki övgü ve tavsiyelerinize teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

 45. Funda dedi ki:

  Her şeyi ile güzel bir Çanakkale şehitlik turu oldu. Selahi hocama da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bizler işte maalesef izinlerimizi daha iyi bir döneme denk getiremiyoruz. Sadece havanın bu kadar kötü olması üzdü bizi. Umarım önümüzdeki yıl iznimiz yaz aylarına denk gelebilir ve sizlerle bir kez daha gezebiliriz. Selamlar…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve Çanakkale turumuzda bizi tercih edişinizden dolayı teşekkür ederiz. Umarız dilediğiniz bir zamanda tekrar ziyaret etme şansı bulursunuz ve bizler sizi tekrar ağırlama şansına erişiriz. Saygılarımızla.

 46. Ferit dedi ki:

  Merhaba. Katıldığımız Çanakkale şehitlik turu sonrası sizlere teşekkür etmek istiyoruz. Selahi Turmaz rehberimiz sayesinde çok güzel bir gezi oldu. Kendisi savaşa ve coğrafyaya çok hakim. Umarım uzun süre bu işe devam edip bizlere aktardıklarını gelecek nesillere de aktarabilir. Saygılarımızla DURU ailesi.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ferit Bey, Çanakkale şehitlik turumuza katılıp bizi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Selahi Bey o coğrafyada doğup büyümüş ve hizmet vermeye devam etmekte. Dileklerinizden ötürü teşekkür ediyoruz. Umarız kendisi daha uzun yıllar bizlerle devam edebilir. Saygılarımızla

 47. Hatice dedi ki:

  Çanakkale şehitlik turunuz için ve içerisindeki tüm hizmetleriniz, emek veren tüm personeliniz için hepinize teşekkür ediyorum. Afyon’dan selamlar

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım, bizi tercih edip şehitlik turumuza katıldığınız için teşekkür eder saygılarımızı sunarız. Afyon’a Selamlar

 48. Sennur dedi ki:

  Selamlar. Bunca yorumu okuyup şehitlik turunuza katıldıktan sonra memnun kalıp bir yorum yazmamak doğru olmazdı sanırım 🙂 Güzel bir sonbahar gününde güzel bir Çanakkale şehitlik turu oldu. Hepinize teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sennur Hanım, yorum yazma nezaketinizden ve şehitlik turunda bizleri tercih etmiş olmanızdan dolayı biz teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 49. Adem Can Uyar dedi ki:

  Gökçeada’ya bir akrabamızı ziyarete gelmiştik. Çanakkale’ye kadar gelmişken gezmemek olmazdı. Şehitlik turuna katılmak için sorduk ve sizi tavsiye etti. Sizlerle katıldığımız turdan epey memnun ayrıldık. Teşekkür ediyoruz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Adem Can Bey, arkadaşınıza bizi tavsiye ettiği, size de bizi tercih ettiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.

 50. Nurcan Izık dedi ki:

  Çanakkale’de okuyan kuzenimi ziyarete gelmiştim. İnternet üzerinden sizi buldum ve şehitlik turunuza katıldım. Selahi hocam bilgisine hayran kalınabilecek bir insan. Sabah buluşup çaylarımızı içtiğimiz tarihi mekandan, gezi planına herşeyiyle memnun edici bir tur oldu. Saygılarımı sunuyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Nurcan Hanım, öncelikle şehitlik turumuzda bizleri tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Sabah buluşma noktamız olan Vitalis Kültür Kafe kordon boyunda yer alan ve günümüze dek korunabilmiş ender tarihi binalarımızdan bir tanesidir. Evvelce İtalyan Konsolosluğu, İngiliz Birliği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörlük binası gibi bir çok amaçla kullanılarak günümüze ulaşmıştır. Saygılarımızla

 51. Berat dedi ki:

  Yazın izine çıkamadığımız için bu mevsimde gelmek zorunda kaldık. Ama Çanakkale söylendiği gibi soğuk bir şehir değilmiş. Çanakkale şehitlik turunuzdan da son derece memnun kaldık. Hepinize teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Berat Bey, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve şehitlik turunda bizi tercih edişinizden dolayı size teşekkür ederiz. Çanakkale çok soğu bir kent değil. Ancak çok rüzgarlı bir kent ve maalesef poyraz estiğinde dondurucu bir soğuk oluyor. Saygılarımızla

 52. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba. Çanakkale’de okuyan arkadaşlarımı görmeye gelmişken, şehitlikleri gezmeden dönmeyi istemedim. Buradan size ulaşarak şehitlik turunuza katıldım. Selahi hocam başta olmakla birlikte emeği geçenlere saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ayşegül Hanım, bizler de size şehitlik turunda bizi tercih edişiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 53. Raif dedi ki:

  Selamlar. Bu sayfaya rastlayıp yorumları okuma şansı bulursanız bu firmayı mutlaka tercih edin. Verdikleri hizmetin kalitesini sizlere ne kadar anlatsam sanırım yeterli olmayacaktır. Katılırsanız ne demek istediğimi yaşarak anlayacaksınız. Telefon ile aradığımda kesin hareketli olduğunu söylediler. Şehitlik turunda yaşlı bir bey amca vardı ve sadece 2 kişiydik. Hava da şiddetli yağmurluydu. Tüm bunlara rağmen şirketin sahibi genç arkadaş sabah bize siz gitmek istedikçe biz iptal etmiyoruz dedi. Rehberimiz de mükemmel derece iyiydi. Selahi bey ile tüm gün gezdik. 2 kişi olmamıza rağmen turdan herhangi bir hizmet çıkarılmadı. Hayran kalınmayacak gibi değil. Hepinize gönülden bir teşekkürü borç biliyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Raif Bey, öncelikle bu uzun ve güzel yorumunuzdan ve şehitlik turumuza katıldığınızdan dolayı size teşekkür ederiz. Turlarımız yazılı beyanımız ile, 1 gün önceden kesin rezervasyon yaptırdığınız sürece kesin kalkışlıdır. 20 yıla yakın bir süredir bazen sadece 1 misafirimiz ile turlarımızı aksatmadan devam ettirdik. Ayrıca turda katılımcı sayısından dolayı her hangi bir hizmet azaltma durumu kesinle uygulamayacağımız kati bir kuraldır. Saygılarımızla.

 54. Aytaç dedi ki:

  Merhaba. Hazal hanıma bize yardımlarından dolayı, Selahi Beye anlatımından dolayı teşekkür ediyorum. Çanakkale şehitlik turunuzdan memnunuz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Aytaç Bey, öncelikle şehitli turunda bizleri tercihinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Tüm firma personeli olarak sizlere en iyi şekilde hizmet vermek adına çaba gösteriyoruz. Saygılarımızla.

 55. Sevil dedi ki:

  Merhaba. Az sayımız olması sayesinde soğuk bir havaya rağmen güzel bir Çanakkale şehitlik turu oldu. Hepinize teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sevil Hanım, şehitlik turumuzda bizi tercih ettiğiniz için bizler size teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 56. Bursin dedi ki:

  MERHABA. CANAKKALE SEHITLIK TURU PROGRAMINIZ GUZELMIS. YORUMLARDA TERCIH SEBEBIMIZ OLACAK GIBI. 2015 TE GORUSMEK UZERE.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Sayın Bursin Merhaba, umarız şehitlik turunda tercihiniz bizden yana olur. 2015 yılına özel ek programlarımız da vardır. Dilediğiniz zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla,

 57. Ekber dedi ki:

  Çanakkale Şehitlik Turu programınızdan memnun kaldık. Döndüğümüzde şirketteki arkadaşlarımızla gurup olarak gelmeyi düşünüyoruz. Hoşçakalın…

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ekber Bey, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Umarız arkadaşlarınız ile sizi tekrar ağırlama şansımız olur. Saygılarımızla.

 58. Nursev dedi ki:

  Merhaba. Feribot bizi epey korkuttu. Bir an Allah korusun batacağımızı sandım. Bu kötü yolculuk nedeniyle biraz tedirgin başladı turumuz. Ama Selahi hocam sağolsun tecrübesi ve o güzel sesiyle bize unutturdu. Çok güzel bir şehitlik turu oldu. Çok memnun kaldık. Tripadvisor sayfanıza da yorum yazacağım.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Nursev Hanım, yaşadığınız tedirginlik ve kötü yolculuk bizleri de üzdü. Köprü olmadığı için maalesef tek seçeneğimiz feribot ulaşımı. Kötü havalarda bazı günlerde uzun sürmese de kötü bir yolculuk olabiliyor. Keşke bu konuda yapabileceğimiz bir şeyler olsaydı. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

 59. Eylül dedi ki:

  Kışın ortasında bu güzel havayı bulmuşken kendimizi Çanakkale yollarına attık. Çanakkale’ye gelip şehitliklerimizi ziyaret etmeden dönmek olmazdı. Katıldığımız Çanakkale şehitlik turu gezinizden çok memnun kaldık. Herşey için teşekkür ediyoruz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Eylül Hanım, öncelikle şehitlik turunda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu günlerde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık vardı. Bir kaç gün fırtına yaşadıktan sonra bizlere de çok iyi geldi. Saygılarımızla.

 60. Mukaddes dedi ki:

  Merhaba. Dugun icin Canakkale ye gelmistik. Ta Almanya dan gelip sehitliklerimizi ziyaret etmeden donmek olmazdi. Canakkale sehitlik turunuza katildik ve cok memnun kaldik. Selahi hocam bize savasi yasatti. Kendisine ve sizlere sonsuz saygi ve tesekkurler.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mukaddes Hanım, bizler de şehitlik turunda tercihinizden ötürü sonsuz saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 61. Ersin dedi ki:

  Merhaba. Şehitlik turunuza katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberinizden aracınıza yemeğinize kadar mükemmeldi. Tüm ekibinize teşekkür ederiz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ersin Bey, tüm hizmetlerimizden memnun kalmanız bizleri mutlu etti. Çanakkale şehitlik turumuza katılmış olmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.

 62. Yalçın dedi ki:

  Çanakkale şehitlik turunuzdan son derece memnun kaldık. Rehberleriniz özellikle Selahi bey çok iyiydi. Kendisine selam eder sizlere de teşekkür ederim.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Yalçın Bey, bizler de şehitlik turunda tercihinizden dolayı saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 63. Fatma dedi ki:

  Merhaba. Çanakkale şehitlik turumuz çok güzel geçti. Can ve Selahi beyler iki rehberiniz de çok iyi. Farklı şeyleri anlatmaları ve aynı arabada olmaları değişik bir tecrübe oldu. Hepinize teşekkür ederim.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Fatma Hanım, öncelikle şehitlik turumuzda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aynı araçta hem rehber hem tarih danışmanı bulundurmak bu yıl başlattığımız bir uygulama. Amacımız sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmektir. Saygılarımızla.

 64. Berkay dedi ki:

  Sanırım size teşekkür etmenin en güzel şekli buraya yorum yazmak. Tura katılmak için arayışa geçecek ve tıpkı benim gibi yorumlara göz atacak çok insan olacaktır. Yazdıklarımı okuyan herkese tavsiyem kesinlikle bu firmayı tercih etmeleridir. Tur hizmetine çok şey dahil. Biz herşeyi didik didik araştırmaya sormaya çok meraklı bir milletiz. Ama araba olsun yemek olsun bence arka plandalar. Sonuçta bu bir Şehitlik turu. Ben manevi değerlerimizi önde tuttum ve rehberinizden dolayı sizi tercih ettim. Tura başlarken Selahi beyin rehberiniz Can bey dediğinde şaşkınlığa ve biraz da burukluğa uğradım. Can bey genç bir arkadaş oldukça iyi ve eminim Selahi beyin yanında bir gün çok daha iyi olacaktır. Ama tur esnasında anladım ki savaştan ve tarihten Selahi bey bahsediyor. Can bey sadece anıtlardan heykellerden ve çevreden bahsetti indiğimiz yerlerde. Selahi beyin tarihi anlatışı muhteşem. Geçmişte öğretmenmiş bence bunun etkisi çok büyük. Sözü yeterince uzattım. Eğer manevi değerlere önem veriyorsanız, burada ne yaşanmış ne olmuş öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle Selahi bey ile gezin derim. Tur esnasında ne demek istediğimi anlarsınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah(cc) Yar ve Yardımcınız olsun.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Berkay Bey, öncelikle bu güzel yorumunuzdan ve şehitlik turunda bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Sizlerin de belirttiği gibi tüm bu değerler hepimizin ortak değerleridir. Bizler bunları sizlerle paylaşabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Sizler de memnuniyetinizi belirttiğinizde bundan gurur duyuyoruz. Saygılarımızla

 65. Mustafa dedi ki:

  Çanakkale şehitlik turunuza katıldık ve memnun kaldık. Selahi hocam harika insan. Gelibolu harekatı diye bir kitap önermişti bana onu aldım okuyorum. İnşallah tekrar gelip onunla bir daha gezme şansım olur. Teşekkürler.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye ve şehitlik turunda bizleri tercih etmiş oluşunuza teşekkür ederiz. Bahsettiğiniz Edward J. Erickson tarafından kaleme alınan kitap, yabancı bir yazarın objektif anlatımıyla iyi bir kaynak olmuş durumda. İnşallah sizleri tekrar aramızda görebiliriz. Saygılarımızla

 66. Selim dedi ki:

  Biz ailecek İstanbul’dan konaklamalı turunuza katıldık. Otelimizden son derece memnun kaldık. Kervansaray tarihi bir otel bahçesi de çok güzeldi. Gelirken turistlerle birlikte geldik. Keşke biraz ingilizcemiz olsaydı da anzaklarla konuşabilseydik. Bu savaş hakkında ne düşündüklerini çok merak ediyorum. 2. gün şehitlik turu yapmıştık. Şehitlik turunuzdaki rehberimiz Selahi bey tarihi bize anlatmak yerine yaşattı. Can bey de çok sevecen sıcak kanlı bir insan. Tur esnasında başka insanlarla karşılaştık ve rehberimizin kıymetini orada daha iyi anladık. İstanbul a bizi getirip götüren Süleyman beye de çok teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Selim Bey, tüm ekibimiz adına bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Turunuzdan memnun kalmanız sevindirici. Kervansaray Otel eski bir Osmanlı Konağı ve bir dönem Kadı Konağı olarak kullanılmış güzide bir otelimiz. Anzaklar ile ilgili kitapçılarda anı ve röportajları temin edip okuyabilirsiniz. Umarız bir gün bire bir sohbet etme şansını da bulursunuz. Saygılarımızla.

 67. Fikriye dedi ki:

  Merhaba. Bize bu tura katılmamızda yardımcı olan Hazal hanıma çok teşekkür ediyoruz. Şivesi çok farklı sanırım gurbetçi ama çok tatlı bir bayan. Şehitlik turuna ise söylenecek çok şey var. Ama sizin turunuzun bence en önemli özelliği kesinlikle Selahi bey. Selahi bey öyle içten anlatıyor ki hüzünlenmemek elde değil. Kendisinin de ellerinden öpüyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Fikriye Hanım, başta Selahi bey olmak üzere tüm ekibimiz adına size şehitlik turunda bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 68. Nurcan dedi ki:

  Merhaba. Çanakkale şehitlik turunuza katıldık ve Can bey ile Selahi beylerden çok memnun kaldık. Biri genç biri yaşlı, biri rehber biri tarihçi yakışmışlar birbirlerine. Başarılarının devamını diliyorum. Allah sağlık sıhhat versin.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Nurcan Hanım, Selahi ve Can beyler için yaptığınız yorumlara ve bizi tercih etmiş olmanıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 69. Ersan dedi ki:

  2. defa Çanakkale şehitlik turunuza katılıyorum. Selahi hocamı övmeye sanırım kelimeler yeterli olmaz. Geçen yıl Can bey yoktu. Bu kez onunla da tanışma şansımız oldu. Bu genç kardeşimize sahip çıkmanızı ümit ediyorum. Selahi hocam umarım onu da kendisi gibi yetiştirir.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ersan Bey, yeni bir şehitlik turunda yine bizi tercih etmenizden mutluluk duyduk. Can bey ekibimize yeni katıldı ve gelecekte kendisinden beklentilerimiz oldukça yüksek. Saygılarımızla

 70. sezer dedi ki:

  Selam iki siteniz var ama bundan size ulaştığım için buraya yazıyorum. Şehitlik turu çok güzel geçti Selahi hocama ve sizlere teşekkürler.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sezer Bey, şehitlik turu ile ilgili oldukça fazla sayıda sitemiz mevcut. Coğrafi hedef amaçlı dağılım göstermektedirler. Kıymetli cümleleriniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 71. ramazan dedi ki:

  Hocam çok teşekkürler muhteşem bir anlatimla bizi hem duygulandirdi hem de müthiş bilgiler verdi oralı olması hasebiyle de orayı bize yaşattı öğrencilerini getirdiğinde de ilk onu arayacagim tebrikler hocam

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey, öğretmenlikten geldiği için Selahi Bey öğrencilerinize de en iyi şekilde hizmet edecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

 72. Sinay dedi ki:

  Tarihi doya doya yaşadığımız, havasını soluduğumuz, ne yaşanmış öğrendiğimiz dolu dolu bir şehitlik turu oldu. Selahi öğretmenime teşekkür ediyorum. Can bey de çok sevimli bir insan.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sayın Sinay, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden ve şehitlik turunda bizi tercih etmenizden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 73. munise dedi ki:

  Selahi hocama çok teşekkür ediyorum. Şehitlik turumuz güzel geçti ve son derece memnun kaldık. Önümüzdeki yıl mutlaka tekrar geleceğim.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Munise Hanım, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden teşekkür ederiz. Memnun kalmış olmanız bizleri de mutlu etti. Saygılarımızla.

 74. Seyit Ali dedi ki:

  Merhaba. Çanakkale şehitlik turunuza Selahi hocam ile katıldık. Hitabı anlatımı muhteşemdi. Hizmetlerinizden genel olarak memnunuz. Çanakkale rüzgarlı ve soğuk. Biraz üşüdük ama güzel bir gezi oldu.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Seyit Ali Bey, Selahi hocam ili ilgili güzel sözlerinize teşekkür ederiz. Çanakkale maalesef rüzgarı ve soğuğuyla meşhur bir kent. Umarım bir gün güzel bir havada sizleri tekrar aramızda görebiliriz. Saygılarımızla.

 75. Muzaffer dedi ki:

  Başta Selahi bey olmak üzere, sürücümüze, ismini hatırlayamadığım ama bizi karşılayan arkadaşa ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum. Çanakkale’ye bir kongre için gelmişken fırsattan yararlanıp şehitlik turu yapmak istedik. Gezimiz güzel geçti ve memnunuz.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Muzaffer Bey, öncelikle firmamızın tüm ekibi adına güzel sözlerinizden ötürü teşekkür ederiz. Bizi tercih etmiş olmanız bizleri mutlu etti. Saygılarımızla.

 76. Yağmur dedi ki:

  Hafta sonu tatili içim Çanakkale ye geldik. Arkadaşlar bize otel konusunda da yardımcı oldular. Tavsiye ettikleri Anzac oteli güzel bir oteldi. Ücret konusunda da yardımcı oldular. Şehir merkezinde olduğu için de çok rahat oldu. Sabah bizi gelip otelimizden aldılar. Şehitlik turumuz güzel başladı ve güzel bitti. Turda çok az kişi vardı. Sadece 4 kişiydik. Turdan bahsederken Selahi hocamı anlatmasak eksik bırakmış oluruz. Bölgeye hakimiyeti konuları anlatışı süperdi. Tarihi anlatırken bize o anları yaşattı. Hislerimizin tercümanı oldu. Kendisine ve size çok teşekkür ediyorum.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Yağmur Hanım; öncelikle şehitlik turumuzda bizleri tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Firmamız ve Selahi hocamız hakkındaki güzel sözleriniz bizler için gurur verici. Otelinizden memnun kalmanız ise sevindirici. Konum ve ücret açısından elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Saygılarımızla;

 77. Deniz dedi ki:

  Yaz aylarında arkadaşlarımız Çanakkale’ye gelmiş ve sizinle şehitlik turuna katılmışlardı. Selahi hocamı öve öve bitiremediler. Bizde onların tavsiyesi ile şehitlik turu için sizi tercih ettik. Gerçekten de arkadaşlarımız anlatırken abartı yapmıyorlarmış. Selahi hocama övgüler yağdırmak için kelimeler yetersiz kalır.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Sayın Deniz; Selahi hocam hakkındaki güzel sözleriniz ve bizleri tercihinizden dolayı teşekkür ederiz. Umarız sizlerde diğer arkadaşlarınıza bizleri tavsiye edersiniz. Saygılarımızla.

 78. Cemal dedi ki:

  Merhaba. Biz önümüzdeki hafta Çanakkale’ye geleceğiz. Yorumlarınızı okudum ve sizinle gitmeye karar verdim. Selahi hocamızı çok methetmişler. Turlara hala kendisi mi çıkıyor. Birde biz Kayseri’den geleceğiz. Şehitlik turunuz her gün kesin midir. Onca yolu geldikten sonra bir süprizle karşılaşmak istemeyiz.

 79. Lutars Travel dedi ki:

  Merhaba Cemal Bey, şehitlik turunda bizden yana olan kararınız için teşekkür ederiz. Selahi bey bizimle devam etmektedir. En az bir gün öncesinden saat 20.00 a kadar rezervasyon yapar iseniz turumuz kesin kalkışlıdır. Sadece siz bile olsanız kesinlikle iptal edilmez. Saygılarımızla;

 80. Mesut dedi ki:

  Merhabalar. Çanakkale merkezde kaldığımız otelde görevli arkadaşların tavsiyeleri ile sizleri tercih ettik. Bizim için tarihi anlatacak kişi çok önemliydi. Yoksa boş boş gezip resim çekmekten başka bir şey olmayacaktı. Selahi hocama minnettarız. Kendisi konulara hakim ve anlatım konusunda mükemmel. Bize orada yaşanan olayları öyle gerçekçi anlattı ki adeta biz yeniden yaşadık ve tarihe bire bir şahitlik ettik. Kendisine ve sizlere teşekkür ediyorum.

 81. Cemil dedi ki:

  Merhaba. Turda sadece 2 aileydik ve çok güzel geçti. Selahi hocam güler yüzlü, alana hakim, bilgili ve bilgisini çok iyi aktaran bir insan. Gezmeyi düşünen herkese özellikle onu tavsiye ediyorum. Öğle yemeği yediğimiz restoranın da manzarası ayrı bir güzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 82. İlayda dedi ki:

  Sürekli duyduk ama yıllardır fırsatımız olmadı. Bu yıla kısmetmiş. Çanakkale’ye gelip Şehitlerimizi ve şehitliklerimizi ziyaret ettik. Kendimiz arabayla mı gitsek tura mı katılsak karar veremedik. Selahi bey iskelede tesadüfen denk geldi. Başkası ile konuşurken kulak misafiri olup yanına gittik. Kendisi ile konuşup bilgi aldıktan sonra aracımızı park ederek tura katıldık. Öyle bir karar verdiğimiz için çok mutluyuz. Kendi başımıza gitsek anlamsız bir gezi olacakmış. Bunu turla gidince insan daha iyi anlıyor. Bütün gün anlattığını düşünürsek biz sadece görüp geri gelecekmişiz. Anlatımıyla bizi de kendisine hayran bıraktı. Selahi beye çok teşekkür ediyorum.

 83. Emir Can dedi ki:

  Geçtiğimiz haftasonu hem şehitlik hem de truva antik kenti için tek kişi rezervasyon yaptırdım. Şehitlik turu gayet dolu bir şekilde geçti. Hızlıca ama hiçbir şey kaçırmadan çanakkale zaferinin en kritik noktalarını gezdik. Hatta üzerine ekstra noktaları bile gezme fırsatımız oldu. Bunun için öncelikle çok teşekkür ederim. Truva antik kenti turu hava koşulları nedeniyle grup iptali yaşamasına rağmen ve ben tura kayıtlı tek kişi olmama rağmen benimle 60km yol
  katedip 4 saat geçiren ve Truva antik kent hakkında sahip olduğu bilgileri esirgemeyen tur rehberi Can bey’e ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

 84. Muhsin dedi ki:

  Selamlar. Turunuza katıldık ve çok güzel bir gün geçirdik. Teşekkür ederiz.

 85. Pelin dedi ki:

  Selamlar. 23 Nisan da çocuklarımızı alarak Çanakkale’ye geldik. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kendi çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyenin onlara verilecek tarih,milli bilinç ve vatan sevgisi dersi olduğunu düşündük. Kuşkusuz ki milli değerlerimizin en yoğun olduğu yer Çanakkale’dir. Şehitlik turunuz gerçekten güzeldi. Ama ben özellikle çocuklarımıza istediğimiz hediyeyi vermemize vesile olan Selahi hocama teşekkür etmek istiyorum. Eski bir öğretmen olması bizim için çok iyi oldu. Çocuklarımın anlatılanları kavradığı konusunda hiç şüphem yok. Zaten çok mutlu oldular. Onları mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Sözü fazla uzatmadan tekrardan teşekkür ediyorum.

 86. Neriman dedi ki:

  Merhaba. Tarihimize yakından tanıklık etmek tarif edilemez bir duyguydu. Atalarımız ve şanlı tarihimizle buluşmamıza vesile olan Selahi hocama sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Hizmetinizden memnun kaldık. Çanakkale’ye yine gelirsek tekrar sizlerle gezmeyi tercih ederiz.

 87. Ümmühan dedi ki:

  Güzel bir gün ve anlamlı bir şehitlik turu oldu. Grubumuz çok güzeldi. Fazla kalabalık olmadığı için anlaşılır bir gezi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 88. Didem dedi ki:

  Selamlar. Bizi karşılayıp ilgilenen Nimet hanım başta olmak üzere şehitlik turumuzda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Selahi hocam ile gitmeyi çok istedik ama kendisi rahatsız olduğu için kısmet olmadı. Umarım bir daha geldiğimizde kendisi olur. İsmini çok duyduk ama kendisiyle tanışamadık. Rehberimiz genç bir arkadaştı anlatımı ve konu hakimiyeti oldukça iyiydi. Mutlaka tekrar gelip gezmeyi istiyorum.

 89. Enes Y dedi ki:

  Bizler öncelikle gurup ile birlikte katılmak istedik. Eşimin ısrarı üzerine ailemize özel bir tur istedik. Size teşekkür olması için biraz detaylıca yazmak istedim. Detaylar pek aranmasa da aslında önemlidir. Otelimizden bizleri aldıkları araç temizdi. Geniş bir aile aracı idi. Aracın sürücüsü iyi giyimli ve güler yüzlüydü. Aracı sürüşü de oldukça iyiydi. Rehberimiz ise Can bey idi. Can beyin üçüncü yılıymış ama iki yıldır her gün tura gönderilerek özellikle Selahi bey tarafından yetiştirilmiş. Bu kadar genç ve yeni rehber olmasına rağmen kendisini tarih bilgisi ve anlatımı beklediğimizin üzerinde oldu. Memnun kaldık. Öğle yemeğimizi de iyi ve temiz bir restoranda aldık. Program dışına çıkıp fazladan bir iki yer görmek istedik ve sağolsunlar bizi kırmadılar. Tur dönüşü de bizi yine otelimize kadar bıraktılar. Tüm ekibinize ben ve ailem adına teşekkür ediyorum.

 90. İsmet dedi ki:

  Selamlar. Katıldığımız şehitlik turunda bizlere eşlik eden rehberimiz Can beye teşekkür ederiz. Bize tüm bölgeyi güzelce gezdirip anlattı.

 91. Ufuk dedi ki:

  Daha önce tura katılmış bir arkadaşımız sizleri tavsiye etmişti. Bizde şehitlik turuna sizinle katılmayı tercih ettik. Cumartesi internette bile kalacak yer bulamadık. Fatma hanım sağolsun tüm gün uğraştı ve bize kalacak bir yer buldu. Turumuz çok güzel geçti. Rehberimiz Yurtsev bey bölgeye ve konulara çok hakimdi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 92. Dila dedi ki:

  Şehitlik gezimiz esnasında bize savaşı adeta yaşatan, neler yaşanmış tam olarak anlamamızı sağlayan hocamız Selahi beye teşekkür ederiz. Ailecek katıldığımız turdan memnun kaldık. Umarım bir gün yeniden sizlerle gezme şansımız olur. Çanakkale bin defa gezilse yine de tekrar tekrar gezilmeye değer bir yer.

 93. Jale dedi ki:

  Merhaba. Katıldığımız şehitlik turu çok güzel geçti. Rehberimiz Selahi hocama ve tüm ekibe teşekkür ediyorum.

 94. Hasan özmen dedi ki:

  Geliboluya bu pazartesi kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum
  Rehber konusunda bana bilgi vermeniz mümkün mü?
  Teşekkürler

 95. Mert dedi ki:

  Merhaba. Selahi hocamın rehberliğinde katıldığımız şehitlik turundan memnun kaldık. Çok fazla detaya bakmadan kesinlikle rehbere önem vermeli ve mutlaka ama mutlaka Selahi hocamla gezmelisiniz. Turda sağda solda anlatanları dinlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Diğer hizmetler neredeyse her firmada aynı. Belki aynı değildir ama ilk bakışta birbirine çok yakın. Gezdiğiniz yer sayısı, süre ve söylediğim gibi rehber konusunda bu firma öne çıkıyor.

 96. Didem dedi ki:

  Tur Rehberimiz Selahi bey çok yakışıklı ve Çanakkale savaşı ve o götürdüğü yerler hakkında oldukça hakim ve bilgili. Bazen biz geride kaldık, yoğun kalabalıklar içinde grup hızlı bir şekilde yürüdü, ancak bize bu yüzden onun teşkil ettiği bir sorun olmadı. Ne dediğini takip edip onu yakalamak için, onca kalabalığın arasında dolaşmak biraz zor oldu. Kesinlikle Çanakkale’nin ve şehitliklerin anlam ve önemini bize tam ve en iyi şekilde anlattı. Kesinlikle kendisini tercih etmelisiniz. Gezmek içinse daha sakin tarihleri tercih etmelisiniz.

 97. Enes dedi ki:

  Tur Rehberimiz Selahi Hocam coşkuyla Çanakkale tarihi hakkında bilgiler paylaştı. Onun sunumu, gerçekçi, açık ve anlaşılır oldu. O benim karşılaştığım en iyi tur rehberiydi.

 98. Hicran dedi ki:

  Selamlar. Bu tur ben ve eşim için tam anlamıyla gerçekçi ve zevkli bir tur oldu. Tur rehberimiz Selahi hocam çok iyiydi. Çanakkale önemli bir yer ve mutlaka görmek gerekir. Hocamın okuduğu şiir çok dokunaklıydı. Youtube da onun videolu halini bularak izledim. İnsanın etkilenmemesi mümkün değil.

 99. Birgül dedi ki:

  Selamlar. Selahi hocam ile Şehitlik turunuza katıldık. Çok güzel geçti kendisine saygı ve sevgileri yolluyorum.

 100. Lütfü dedi ki:

  Merhaba. Uzun bir araştırma sonucu sizlere ulaştım. Bana otel ve diğer gezebileceğim yerler konusunda çok destek oldunuz. Özellikle Yurtsev beye ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim. Şehitlik turumuz harikaydı. Selahi hocamı anlatmak pek de kolay değil. Bize nasıl tarihi anlatmak yerine yaşatmayı seçtiyse sizin de dinlemek duymak yerine tura katılıp kendisiyle o anı yaşamanız lazım.

 101. Ruhi dedi ki:

  Varlığımızı, birliğimizi, bağımsızlığımızı, vatanımızı.. Sanırım tamamını saymak istesem uzun bir yazı yazmam gerekir. Çanakkale Milletimiz için önemli bir yer. Bugünümüzü orada yaşananlara borçluyuz. Orada ne yaşanmış öğrenmek istiyorsanız bizim gibi sağda solda internette sizi ikna etmeye çalışan bir sürü insanı geri çevirip bu firma ve mutlaka ama mutlaka Selahi hocamla gezmelisiniz.

 102. Bingül dedi ki:

  Tur, Gelibolu gibi güzel, büyük tarihi iyi bir alana hakimiyet gerektiriyor. Şehitlik turu sadece ünlü anıtları değil, makul bir zamanda tüm bölgeyi ve orada yaşananları konu alıyor. Elbette ki önemli noktalar, abide, 57. alay ve conkbayırı ve yaşananların etkileyici hikayeleri. Tur sırasında geniş fotoğraf fırsatları ve şehitlikleri ziyaret etme imkanı sunuluyor. Çanakkale şehitliklerini gezmenin en iyi yolu şehitlik turudur. Mutlaka Selahi bey ile gezmelisiniz.

 103. Isa dedi ki:

  Bu turu Çanakkale’ye ilk ziyaret edenler için kesinlikle tavsiye ederim. Her tarafınızda bir görsel, bir obje yada tarihi bir eser var ve rehber onlarla ilgili ayrıntılı açıklamalar yapıyor. Çok güzel ve kesinlikle görülmeye değer. Rehbersiz giderseniz bir şey anlamazsınız. Bizim rehberimizi bile çevreden gelenler dinliyordu ve hepsi pişmandı. Bize sorup duruyorlardı siz nasıl ayarladınız diye. Rehber demişken Barış beye de selamlar kendisi muhteşem bir rehber.

 104. Vedat dedi ki:

  Merhaba. Şehitlik turu esnasında tarihi yaşayarak ve tarihin içinde bire bir yolculuk yaparak harika bir gün geçirdik. Bunun başlıca aktörü olan Selahi hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bize tur esnasında hep daha fazlasını vermek ve daha fazlasının aklımızda kalmasını sağlamak için elinden gelenin fazlasını yaptı.

 105. Ozan dedi ki:

  Şehitlik turuna sizinle katıldığımız için çok mutluyuz. Selahi hocamız emekli öğretmen olmanın da verdiği katkı ile anlaşılır bir şekilde tarihimizi bizlerle paylaştı. Tam anlamıyla eğitici ve etkileyiciydi. Bu coğrafyada olmak ve hocamı dinlemek bam başka bir duygu ve hepimizin belki tekrar tekrar yaşaması gerekiyor.

 106. Pervin dedi ki:

  Merhabalar. 11 yaşımdaki kızımla birlikte Çanakkale’ye geldik. Amacım onun gençlik çağına adım atarken milli değerlerimizi öğrenmesi ve büyümesine katkı sağlamasıydı. Çanakkale şehitlikleri milli bilincimiz için tartışmasız en iyi yerdir. Selahi bey sayesinde şehitlik turunda adeta açık arazide ve yerinde bir tarih dersi şeklinde güzel ve faydalı bir gün geçirdik. Kendisi başta olmak üzere tüm ekibinize teşekkür ediyorum.

 107. Ali Fuat dedi ki:

  Selamlar. Geziden hemen sonra sizlere bir teşekkür etmek için yazacaktım ancak yoğunluk nedeniyle fırsat bulamadım. Haberlerde Çanakkale adı geçince aklıma geldi ve hatırlayıp yazmak ve size bir teşekkür etmek istedim. Yıllık iznimi bu yıl Çanakkale’de geçirmeye karar verdim. Yaz boyu kullanamadığımız için aralık ayı sonunda mecburen kullandık. Bu soğuk ve yağışlı kış günlerinde Çanakkale rüzgarı da eklenince hava açısından biraz sıkıntılı bir tatil süreci oldu. Havanın soğukluğuna inat Selahi hocam anlatımlarıyla yüreklerimizi ısıttı. Turda bizimle birlikte bir aile daha vardı. Çocuklarıyla birlikte 5 kişiydik. Onlarda başka bir internet sitesinden tur rezervasyonu yapmışlar ama sabah kimse yok deyip insanları ortada bırakmışlar. Kendilerine de sorsak sanırım iyi ki öyle olmuş derler. Selahi hocamın anlatımı kesinlikle olağanüstüydü. Çanakkale şehitliklerini yaşayarak gezmek istiyorsanız mutlaka gidip Selahi hoca ile gezmelisiniz. Hepinize tekrardan teşekkür ediyor ve hocama da özellikle saygılarımı sunuyorum.

 108. Murat dedi ki:

  Merhabalar. Şehitlik turunuzdan memnun kaldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 109. Pelin dedi ki:

  Merhabalar. Barış bey haricinde bir rehberler sanırım tur bu kadar iyi geçemezdi. Şehitlik turumuz ilgi çekici ve akıcıydı. Barış bey yerel rehberliğin verdiği uzmanlıkla bize muhteşem bir tarih yaşattı. Çanakkale şehitliklerinin önemli yerleri haricinde de bir çok yer görme şansımız oldu. Bizim durduğumuz çoğu yerden diğer gruplar pas geçti. Size gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 110. Cesur dedi ki:

  Mükemmel bir şehitlik turu. Otobüsle yaptığımız bu gezide kılavuzumuz çok iyiydi. Gelibolu Yarımadası için Yurtsev bey muhteşem bir rehber. Ne isterseniz sorun cevaplayabilmesi çok iyiydi. Konuya çok hakimdi. Bildiklerini aktarma konusunda da kendisini çok iyi geliştirmiş. Gördüğümüz her yer hakkında detaylı bilgi aldık. Her yaştan insanın rahatlıkla katılabileceği bir tur. Mutlaka denemelisiniz.

 111. Makbule dedi ki:

  Selamlar. Selahi hocam ile katıldığımız şehitlik turunda tarihi yaşarcasına bir gezi yaptık. Bölgeyi çok iyi bilen konusuna hakim çok iyi bir rehber.

 112. Jasmin dedi ki:

  Mükemmel bir tur oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 113. Ali dedi ki:

  Merhabalar. Katıldığımız şehitlik turundan memnun kaldık. Herkese tavsiye ediyoruz.

 114. lilya dedi ki:

  Rıdvan hocam ile katıldığımız şehitlik turu çok güzel geçti. Teşekkürler.

 115. Jale dedi ki:

  Merhaba. Rıdvan hocamız eşliğinde katıldığımız turdan çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

 116. Lale dedi ki:

  Selamlar. Tura katılım esnasında bize yardımcı olan Duygu hanıma ve bize tarihi yaşatırcasına anlatan rehberimiz Rıdvan hocama çok teşekkür ederiz.

 117. Kenan dedi ki:

  Merhabalar. Turumuz çok güzel geçti teşekkür ederim.

 118. Kenan dedi ki:

  Merhabalar. Bayram hocam ile katıldığımız tur çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sayfa başına git