Cape Yarımadası Yarım Günlük Tur

Cape Yarımadası Yarım Günlük Tur
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • Bu inanılmaz yarım günlük Güney Afrika’nın en muhteşem sahil şeridi turu için günlük hareket fırsatları
  • Clifton ve Camps Körfezi’nin el değmemiş güzelliğini görün
  • Table Dağı ve Twelve Apostles’in doruk noktalarınından geçin
  • Yol üzerinde durup penguenleri ziyaret etme seçeneğine sahip olun
  • Constantia’nın seçkin şarap diyarından geçin
Genel Bakış
Güney Afrika‘nın en göz alıcı sahil şeritlerinden birinden Cape Yarımadası, Hint ve Atlantik Okyanuslarının buluşma noktasına yolculuk yapmanın zevkini yaşayın.
Detaylar

Cape Yarımadası‘na doğru yolculuk, deneyimleyebileceğiniz en muhteşem rotalardan biridir ve bu yarım günlük turda tüm el değmemiş verimli ve yemyeşil bölgeleri kuşatan güzellikleri göreceksiniz. Yarımada, genellikle kayalıklı bir yapıya sahiptir ve Afrika Kıtası‘nın güney batısından Altantik Okyanusu‘na 75 kilometrelik uzun bir uzantısı vardır. Yarımadanın güney ucunda Cape Noktası ve meşhur Cape of Good Hope (Ümit Burnu) bulunur. Kuzey ucunda ise Cape Kasabası, Güney Afrika’ya tepeden bakan Table Dağları vardır.

Bugünkü turumuzla, özel Clifton ve Camps körfezinin bâkir kumsallarından geçerken Twelve Apostles‘in sıradışı doruk noktalarını seyredeceksiniz. Buradan, çarpıcı Chapmans Peak Drive‘ı görebileceğiniz Hout Körfez Limanı‘na devam edeceksiniz. Bu büyüleyici yol, Hout Bay’den Noordhoek’e uzanan dağların dikey yüzünü adeta kucaklamış gibidir. 1915 ve 1922 yılları arasında dağın yüz tarafından gelişi güzel yapılmış olan bu yol, zamanın mühendislik harikası olarak kabul edilmekteydi. Etrafınızdaki büyüleyici doğal güzellikleri olduğu kadar bu yolun mühendislik harikalarını da şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Son olarak, Cape of Good Hope Doğa Rezervatı‘na varacağız. Burada, Atlantik ve Hint Okyanusu‘yla buluşma noktasında gezerken, bölgenin engebeli bitki örtüsü ve canlı türleriyle tanışacağız. Daha sonra False Körfezi ve Simons kasabası üzerinden Cape Kasabası‘na geri dönerken inanılmaz Afrikalı Penguen Kolonisi‘ni ziyaret edeceğiz. Günümüzü, Cape Kasabası‘na dönmeden önce dünyaca ünlü Constantina şarap bölgesinden geçerek bitireceğiz.

Dahil Olanlar
  • Kayıtlı Tur Rehberi
  • Klimalı Ulaşım
  • Parklara Giriş Ücretleri
Dahil Olmayanlar
  • Penguen Kolonisi gibi isteğe bağlı ziyaret girişleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git