Hotel Katina

Hotel Katina
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 828 kez okundu.

Bir zamanlar Madam Katina’nin yaşadığı eski bir Rum evi, şimdi her odasıyla sizi ayrı bir dünyaya sürükleyen küçük, samimi bir otel.

Hotel Katina, 2006 yılının Bozcaada’ya sunduğu otellerden biri. Adaya yakışan butik konseptini her ayrıntısıyla hissettiriyor. Rum Mahallesinin ortasında, iki sokağın kesiştiği köşedeki konumuyla aydınlık bir mekan. Bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan iki Rum evi, taş duvarları orjinal kalmak üzere aslına uygun olarak restore edilmiş ve ortaya adanın çehresine yakışan bir otel çıkmış.

Otel ismini bir zamanlar bu binada yaşamış adalı bir Rum kadından alıyor. Numarayla değil isimleriyle anılan odalar, farklı konseptlerde dekore edilmiş. Rustik oda, antik oda, mavi oda, kırmızı oda, taş oda bu isimlerden bazıları. Binanın tavanları ve yerleri aslına uygun olarak ahşapla döşenmiş. Otelin tüm duvarlarını kaplayan duvar kağıtları ise dekorasyonun diğer nostaljik yanlarından biri.

Tatillerini aynı otelde geçirmeyi seven ama değişiklikten vazgeçemeyenler için bu farklı konseptli odalar çok ideal. O andaki ruh halinize uygun bir oda seçmek, tatilinize renk katan bir ayrıntı olabilir.

Kahvaltı servisi otelin sokağındaki tek katlı kafesinde veriliyor. Açık büfe kahvaltıdaki ev yapımı reçeller, çörekler, poğaçalar sanki Madam Katina’nın elinden çıkmış gibi dumanı üzerinde ve ev sıcaklığında.

Detaylar

  • Kategori : Butik

  • Konum : Bozcaada Otelleri

Özellikler

  • Oda Sayısı : 7
  • Klima : Var
  • İnternet : Var
  • Plaj : Yok

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git