İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu
29 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 18.739 kez okundu.

İstanbul çıkışlı – hareketli Çanakkale Turu; her gün kesin hareketli, 1 gece konaklamalı olarak düzenlediğimiz tur programında Çanakkale Şehitlik ve Truva Turları yer almaktadır. Çanakkale Turu programımız tüm yıl boyunca devam etmektedir.

İstanbul – Çanakkale Turu

Çanakkale Turu Takvimi

Uygun Günler: Yılın 365 günü programa katılım uygundur.

Başlangıç Saati: Hareket saati 1. Gün 07.00 olmakla birlikte buluşma 30 dk öncesinde gerçekleşir.

Bitiş Saati: Yaz Saati – Kış Saati uygulamasına göre değişiklik göstermekle birlikte 2. Gün 16.30 – 17.00 aralığındadır. Tur bitimi sonrası İstanbul’a hareket edilir ve yaklaşık 23.00 civarı varış sağlanır.

1. GÜN: 06.00’da İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket. 12.00 – 13.00 civarı Çanakkale’ye varış ve otele yerleşim. Dileyen misafirler Truva Turu‘na katılabilir. Diğer misafirlerimize serbest zaman.

2. GÜN: 08.30 otelden ayrılış. Çanakkale Şehitlik Turu için hareket. Saat 17.00 civarı turun sonu ve İstanbul’a hareket. Tahmini 23.00 civarı İstanbul’a varış.

Çanakkale Turu Katılım Şartları

Çanakkale Turu programına katılım için öncelikli şart en az bir iş günü öncesinden kayıt yaptırılması gereklidir. Aynı gün katılım yapabilirsiniz ancak aynı gün için hizmet talep ettiğinizde kişi sayısı sınırlaması olmaksızın her gün kesin hareket taahhüttü yerine getirilme hakkı saklıdır. Aynı zamanda yer olmadığı durumda kontenjan konusunda tüm haklar firma inisiyatifindedir.

Çanakkale Turu Ziyaret Noktaları

Şehitlik Turu

Şehitlik Turu programında Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içerisinde 100 civarı yerli ve yabancı ziyaret noktası vardır. Tamamını gezmek imkansız olmakla birlikte, belirli noktalar ziyaret açısından önem taşır.

Truva Turu

Truva Turu programında Truva Antik Kenti olarak da bilinen Truva Ören Yeri gezisi yapılmaktadır.  Öncelikle Truva Antik Kenti’ne hareket ediyor ve yolculuğumuz esnasında Truva Destanını rehberimizden dinliyoruz. Truva Ören Yerine vardığımızda kent alanına giriş yapıyoruz. Saat yönünde daire çizerek Truva Antik Kenti’nin katmanlarını inceliyoruz. Doğu Kapısı, Roma Hamamı Kalıntıları, Truva Surları, Sunak, Athena Tapınağı, Anfi Tiyatro, Batı Kapısı ve Odeon ziyaretleri yaptıktan sonra destanın en fazla merak edilen objesi olan Tahta Truva Atı’nı inceliyoruz. Ören yeri gezimiz sonrası hareket ediyoruz.

Çanakkale Turu Hizmet Paketi

Çanakkale Turu hizmet paketinde dahil olanlar;

 • İstanbul – Çanakkale – İstanbul Transferleri
 • Tur esnasındaki tüm ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Şehitlik Turu esnasında öğle yemeği
 • Turlarda müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 1 gece 3* veya dengi otel DBL odada kişi başı konaklama

Çanakkale Turu hizmet paketinde dahil olmayanlar;

 • 1. Gün tüm yemekler
 • Kişisel harcamalar
 • Truva Turu

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU 2. GÜN

Gelibolu Yarımadası Çanakkale Savaş Alanları iki ana bölüme ayrılmaktadır. Bunlar Deniz Savaşı alanları ve Kara Savaşıalanlarıdır. Kara savaşının geçtiği bölge ise yine coğrafi olarak ikiye ayrılmaktadır. Güney Savaş Alanları ve Kuzey Savaş Alanları.

Çanakkale Şehitlik Turu programımızda savaşın geçtiği bu coğrafyayı olayların tarihte oluş sıralamasına göre gezeceğiz. Öncelikle Deniz Savaşı yaşanan sahil bölgesi, sonrasında ilk çıkarmaların ve muharebelerin yaşandığıKuzey Bölgesi, en son ise bölgeden çekilmenin de yapıldığı Güney Bölgesi gezilecek ve ziyaret edilecektir. Köprü bulunmadığı için Boğaz ulaşımı feribot aracılığı ile sağlanmaktadır.

Aşağıdaki listede Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitlikleri‘nin ziyaret edeceğiniz veya görüp hakkında bilgi alacağınız tam noktaları belirtilmiştir.

Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Namazgah Bakı Terası, Namazgah Tabyası ve Müzesi, Namazgah Sine-vizyon, Rumeli Mecidiye Tabyası, Mısırlı Feyzullah Efendi Kabri, Seyit Onbaşı Topu, Koca Seyit Anıtı, Rumeli Mecidiye Şehitliği

Havuzlar Şehitliği ve Tarihi Çeşme, Soğanlıdere Yeni Şehitliği, Soğanlıdere Sargı Yeri Şehitliği, Behramlı Köyü ve Müzesi, Gerçek Şehitlik, Şahindere Şüheda Kabristanlığı, Mustafa Efendi Kabri, Alçıtepe Tarihe Saygı Geçidi, Alçıtepe Bakı Terası, Çanakkale Şehitler Abidesi, Yaralı Asker Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Mustafa Kemal Anıtı, Avustralyalı Annelere Yazılan Mektup, Çanakkale Savaşı Rölyefi, Osmanlı Topları, Fransız Mezarlığı, Kanlı Dere

Seddülbahir Köyü, İlk Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Ertuğrul Koyu, Ertuğrul Tabyaları, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi, Gözetleme Tepe Anıtları

Kabatepe, Anzak Koyu ve Tören Alanı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Avustralya Anıtı, Kırmızı Sırt Orjinal Siper ve Tüneller, 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği, Mehmet Çavuş Anıtı, Arıburnu Yarları, Kılıçbayırı, Mehmetçik Parkı ve Kitabeler, Anonim Şehit Kabri, Restore Edilmiş Siperler, Conkbayırı, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Türk Siperleri, Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu Yer, Atatürk’ün Gözetleme Yeri, Nazif Çakmak Şehitliği, Kemalyeri ve Kitabesi, Bigalı Köyü Atatürk Evi, Eceabat Tarihe Saygı Parkı

Tüm Çanakkale Şehitlik Turu süresi boyunca rehber ve tarihçilerimiz hem araç içerisinde hem de inilen tüm noktalarda size eşlik ederek anlatımları ile bilgi vereceklerdir. 

Çanakkale Turu Hizmet Bedeli

Kişi Başı Ücret : 200 TL

Truva Turu: + 60 TL

4* Otel Konaklama Farkı: +30 TL Kişi Başı

Single Konaklama Farkı: +20 TL

Çanakkale Turu Notları:

 • Firma programlarda, ziyaret noktalarında ve fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Truva turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz Çanakkale Şehir içi gezisi yapabilirler.
İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul Çıkışlı – Hareketli Çanakkale Turu programımız hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu Konusuna 0 Yorum Yapıldı
 1. vahit samat dedi ki:

  selamlar 2. gunu aldiginiz yere geri birakiliyormuyuz birde otel fiyati net degil aciklama yaparsaniz sevinirim saygilar.

  1. Lutars Travel dedi ki:

   Merhaba Vahit Bey;

   Evet sizleri aldığımız yere tur dönüşü bırakıyoruz. Paket program olduğu için otel fiyatı ayrı tutulmamıştır. Sadece konaklama hizmeti almak ister iseniz, lütfen bizimle irtibata geçiniz.

   Saygılarımızla..

 2. Hülya Eker dedi ki:

  Selamun aleyküm,
  ben almanyadan yaziyorum..
  nasipse 23.09.14 istanbula sefaköy semtine ucus yapacagiz…
  bu tarihe en yakin turunuz ne zamandir?
  bütün paket icerisinde, yani yatili, tur.. 2 kisilik sonuc olarak ne kadardir..?
  Bizleri bu semttenmi alacaksiniz, yoksa hareket hangi semttendir?

  saygilarimla

 3. Hülya Eker dedi ki:

  Selamun aleyküm,

  ben ve oglum 23.09.14 tarihinde, almanyadan istanbul Sefaköye gelecegiz….
  oradan itibaren, 2 gün 1 gecelik, canakkale turu yapmaya niyetliyiz..
  O tarihden itibaren, 1 hafta istanbulda misafir kalmayi düsünüyoruz..
  Lütfen bize en yakin canakkale tarihini bildirirmisiniz..
  Ve kaca mal oluyor 2 kisi,?nasil müracaat ya da reservation yapmamiz gerek?
  nerden alirsiniz bizi?.. bizi aydinlatip bilgilendirirmisiniz lütfen..

  cevap alamadim, cevap ltf
  selamlar…

Sayfa başına git