İzlanda Güney Sahili ve Volkanlar – Günlük Tur

İzlanda Güney Sahili ve Volkanlar – Günlük Tur
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 618 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • İzlanda’nın dramatik güney sahilinde ilerleyin
  • Seljalandsfoss ve Skógarfoss’un şelalelerini görün
  • Sólheimajökull Buzul’una dokunun
  • Vík Köyü’nü ziyaret edin
  • Reynisfjara’daki volkanik siyah kumlu sahilleri görün
Genel Bakış
İzlanda‘nın Güney Sahilleri‘nde harika manzaralarla dolu bir rotada ilerlerken, şaşırtıcı jeolojik yapısını bu tam günlük turda keşfedin. Ünlü volkanları, şelaleleri, buzulları, siyah kumlu sahilleri görün. Daha özel bir servis için küçük gruplar seçin.
Detaylar

İzlanda‘nın güney sahilinin sunduğu bir çok güzellik vardır. Highway 1’den güneye doğru araç turumuza başlayacağız ve ilerledikçe İzlanda‘nın jeolojik yapısı hakkında açıklamalar yapacağız. Size İzlanda‘da, geçmiş ve günümüzde ortaya çıkan hayret ve heyecan verici yerleri göstereceğiz.

Seljalandsfoss ve Skógafoss‘in muhteşem şelalelerinde duracağız ve sonra siz, İzlanda‘nın son olarak 2010 yazında faaliyet göstermiş en ünlü volkanik buzulu Eyjafjallajökull‘u uzaktan seyredeceksiniz.

Bir sonraki destinasyonumuz, daha uzun bir mola verebileceğiniz ve güzel bir öğlen yemeğinin ardından geri dönmeden önce yerli yün dükkanlarını gezebileceğiniz Vik‘in küçük bir kasabası olacak. Sahil şeridinden geri dönerken, Reynisfjara ismindeki çok güzel, siyah bir kumsala gideceğiz .

Burada Vik‘te yediğiniz öğlen yemeği masanızdan hatırlayacağınız bazaltik kaya sütunlarına yakından bakabilecek, denizin ada üzerindeki gücünü ve bıraktığı muhteşem dalga izlerini görebileceksiniz.

Bir sonraki ziyaretimiz ise, binlerce kutup martısının her yaz yuva kurmak için geldikleri evleri Dyrhólaey’e olacak. (Dyrhólaey, yumurtlama ve yavrulama döneminde, koruma altında ve kapalı olacağı için burada durmak mümkün olmayacaktır).

Muhteşem sahil manzaralarını özümseyip bir sürü fotoğraf çektikten sonra, Sólheimajökull buzulunun uç noktasına giderek ona dokunma imkanı bulacaksınız.

Tüm gün boyunca turladıktan sonra, bir gün tekrar ziyaret etmeyi mutlaka isteyeceğiniz İzlanda‘nın güney sahilindeki heyecan verici maceranızın paha biçilmez hatıralarıyla Reykjavik‘e dönme vakti gelecek.

Dahil Olanlar
  • Reykjavik bölgesindeki otel ve konuk evlerinden araç ile alınma ve bırakılma.
  • Öğlen molası
Dahil Olmayanlar
  • Yemekler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git