Kapadokya Turu

Kapadokya Turu
2 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.533 kez okundu.

Kapadokya Turu, Çanakkale’den kesin çıkışlı hareketli 3 Gün 2 Gece Konaklamalı Kapadokya Turu Kurban Bayramı özel programı.

Kapadokya Turu

Tüm gezginlerin hayallerini süsler Kapadokya yöresi. Buram buram tarih kokar. Güzel atların ve mis kokulu bağların ülkesidir Kapadokya ve tabi azim ve inancın. Yerin metrelerce altına Anadolu Kadınının dantel işlediği gibi el emeği göz nuru ile kayaları delip kocaman şehirler işlemiştir Kapadokya halkı. Tarihi oraya hapsetmişlerdir binlerce yıl sonra bile ziyarete gelenler tanıklık etsin diye.

Tabiat Ana da emeğini eksik etmemiştir Kapadokya‘dan. Bozkır İç Anadolu‘nun bağrına yeşili sermiştir Ihlara Vadisi‘nde. Ve tepeleri, kayaları tek tek işlemiştir soluğunda. Bir dönem Anadolu insanına ışık tutan Hacı Bektaş-ı Veli de eşiğindedir Kapadokya‘nın.

Çanakkale Kapadokya Turu

Eşsiz görsel güzelliği, tarihi, doğası, Ihlara Vadisi, Peri Bacaları ve Atları ile ünlü Kapadokya‘ya sizler de davetlisiniz. Çanakkale çıkışlı hareketli Kapadokya Turu programımız ile sizi hafızalarınızda yer edecek bu muhteşem seyahat için gezimize katılmaya davet ediyoruz.

Çanakkale Kapadokya Tur Programı

Öne Çıkanlar: Ihlara Vadisi – Uçhisar – Avanos – Zelve – Paşabağ – Çavuşin – Göreme – Ürgüp

TUR 1.GÜN:

Eskişehir – Ankara üzerinden Aksaray’a varıyoruz sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

İlk durağımız Ihlara Vadisi olacak vadi girişinde mükemmel manzarada hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kiliseyi ziyaret etmek amacıyla vadiye iniyoruz vadi içinde yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında dönüşe geçiyor ve aracımızla buluşarak Uçhisar’a doğru yola çıkıyoruz. Doğal kaya üzerine oyularak yapılan Uçhisar Kalesi çevresinde yöresel ürünler satın alabilir ve olağanüstü Peri Bacaları manzarasını kuş bakışı görebilirsiniz. Alışveriş ve fotoğraf için vereceğimiz serbest zaman bitiminde öğle yemeğimizi almak üzere Nevşehir’e gidiyoruz ve yemek sonrasında eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni gidiyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler müzede göreceğimiz yerler arasında. Müze ziyareti sonrasında Çavuşin’e giderek çömlek atölyesinde ustamızdan geleneksel çömlek işçiliğine ilişkin bilgi alıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında yönümüzü Paşabağ-Zelve istikametine çeviriyoruz bölgenin en büyük Peri Bacalarını görme ve fotoğraflama şansına sahip oluyoruz. Bölgede vereceğimiz serbest zaman sonrasında Hayal Vadisine gidiyoruz birbirinden ilginç doğal oluşumlu Peri Bacası örneklerini görerek fotoğraflıyoruz. Dolu dolu geçen günün ardından dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA (NEVŞEHİR)

TUR 2.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulan iç anadolunun en güzel kentlerinden olan Kayseri’de ilk durağımız yıllarca atıl durumda kalsa da değeri geç de olsa anlaşılabilmiş önemli miraslarımızdan birisi Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi olacak. (Türk tarihinin ilk akıl hastanesi olarak bilinen şifahanenin tarihi 1200’lü yıllara kadar uzanıyor). Müze olarak hizmet veren tarihi yapıyı ziyaret ettikten sonra kent surlarını, tarihi saat kulesini görerek Hunat Hatun Külliyesi’ne gidiyoruz ziyaret sonrası pastırmacılar çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrası Kayseri’ye veda ederek Ürgüp’e doğru yola çıkıyoruz. Asmalı Konak ziyareti sonrası Ürgüp çarşısında serbest zaman. Zaman bitiminde aracımızla buluşarak otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA (NEVŞEHİR) isteyen misafirlerimiz için akşam (Türk Gecesi Eğlence)EXTRA.

TUR 3.GÜN:

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında yarım saatlik yolculuk sonrasında Kaymaklı Yeraltı Şehrine gidiyoruz. 8 katlı ve 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı Şehri‘nin geziye açık olan 4 katını görerek tarihe yolculuk yapıyoruz. Serbest zaman sonrası aracımızda buluşarak Hacıbektaş’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesini ziyaret ederek programımızı sonlandırıyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüşte Büyük Önder ATATÜRK’ün kabrine Anıtkabir’e giderek ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve Eskişehir üzerinden dönüş yoluna geçiyoruz.

Kapadokya Tur Ücretleri

TEK KİŞİLİK ODA : 499 TL
İKİ İKİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 419 TL
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 399 TL
7-12 YAŞ (EK YATAK) : 340 TL
06 YAŞ : ÜCRETSİZ

DÜZENLEYEN: YENİ ANAFARTALAR TUR – Telefon : +90 286 213 33 88

Çanakkale Çıkışlı Kapadokya Turu

Çanakkale Çıkışlı Kapadokya Turu

Çanakkale Hareketli Kapadokya Turu

Çanakkale Hareketli Kapadokya Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git