Karadeniz Turu

Karadeniz Turu
3 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.

Karadeniz Turu, Çanakkale hareketli çıkışlı kesin kalkışlı Karadeniz Turları. Batı Karadeniz ve Batum Dahil Tam Karadeniz turlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Turu

Çanakkale‘den Karadeniz’e size özel bir ulaşım sunuyoruz. Çanakkale Çıkışlı Karadeniz Turu programlarımızda Karadeniz’in;

* Karadeniz‘in eşsiz doğasına yakından tanıklık edeceksiniz.

* Trabzon Sümela Manastırı gibi Karadeniz‘in dünyaca ünlü tarihi değerlerini görebileceksiniz.

* Şehir stresinden uzakta Karadeniz bölgesinde sakin ve huzurlu bir tatil geçirme sansını bulacaksınız.

* Karadeniz‘in merak edilen kültürünü yakından tanıma şansı bulabileceksiniz.

* Lahana Sarması, Balık ve daha bir çok Karadeniz‘in yöresel lezzetinin tadına yerinde bakma şansı bulacaksınız.

* Sofralarımızdan eksik olmayan Çay ve Fındık gibi bir çok Karadeniz ürününün yetiştiği bölgeyi görme ve yerinden taze taze alma şansını bulacaksınız.

* Meşhur Karadeniz Yaylaları ve Vadilerini yakından görüp orada zaman geçirme şansını bulacaksınız.

* Uzun Karadeniz Turu programlarımızda vizesiz pasaportsuz sadece nüfus cüzdanı ile Gürcistan Batum şehrini ziyaret edebileceksiniz.

Çanakkale Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

Kurban Bayramı Özel Programı – 2 Gece 3 Gün

TUR 1.Gün :

Gece 01:00’da Çanakkale’den hareket ediyor ve Bursa-Yalova güzergahından İzmit’in şirin kasabası Maşukiye’ye ulaşıyoruz… Sapanca gölü manzarasında sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Sapanca kent merkezine gidiyoruz göl kenarında yürüyüş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde Karasu Longoz (subasar) ormanlarına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük dünyanın sayılı Longozlarından birisi olan Karasu Longoz Ormanları olağanüstü güzelliğiyle sizleri büyüleyecek… Yürüyüş yollarını takip ederek keyifli anlar yaşayacak güzel kareler fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Karasu’da öğle yemeği için duraklıyor yemek sonrası Akçakoca üzerinden Karadeniz Ereğli’ye hareket ediyoruz. Cehennemağzı Mağaralarını, fetih çınarlarını görerek fotoğraflıyor ve otele yerleşmek üzere Zonguldak’a hareket ediyoruz… Akşam yemeği otelimizde.

TUR 2.Gün :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında kent merkezinde Türkiye’de emekçi adına dikilen ilk anıt olan madenci anıtını fotoğraflıyoruz… Meşhur Zonguldak simidinin tadına bakıyoruz ve Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Çaycuma –Bartın güzergahını kullanacağımız güzergahta ülkemizdeki tek örnek Kuş Kayası Yol Anıtı fotoğraflıyoruz… Yolumuza devam ederek Bakacak Tepesine ilerliyoruz Fatih Sultan Mehmet Han’ın “ Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği Amasra’yı kuş bakışı görüyor fotoğraflıyoruz ve yöresel ürün pazarında alışverişlerimizi yaparak kent merkezine devam ediyoruz. Amasra Müzesini, Fatih’in heykelini görüyoruz. Sormagir Kalesi, Cenova Kalesini fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın meşhur balık ve salatasının tadına bakıyoruz. Yemek sonrası tarihi Çekiciler Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde aracımızla buluşarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Tokatlı kanyonu üzerindeki Kristal teras olacak adrenalin dolu zaman geçirecek harika kareler yakalayacaksınız. Günün sonunda Yörük Köyü’ne gideceğiz ve Sipahioğlu Konağını, Tarihi Çamaşırhaneyi görerek günümüzü tamamlayacağız. Akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA (SAFRANBOLU)

TUR 3.Gün :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Unesco miras listesindeki Safranbolu sokaklarında yürüyüşümüz başlıyor ve ilk durağımız Kaymakamlar Gezi Evi oluyor. Tarihi Safranbolu konaklarının bütün özelliklerini yansıtan müze evi ziyaret sonrasında İzzet Mehmet Paşa Camii’ne giderek ziyaretlerimizi yapıyoruz. Demirciler ve tarihi bakırcılar çarşısını görüyoruz ve Köprülü Mehmet paşa Camii ve Yemeniciler Arastasını görüyoruz. Safranbolu’nun vazgeçilmez tadı olan lokumunu tadıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Kent merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Safranbolu’ya veda ediyoruz. Serbest zaman bitiminde Karabük- Eskipazar güzergahından Bolu- Abant Gölü’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz… 1300 metre rakımda müthiş manzarasıyla bizi bekleyen göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler fayton sefası yapabilir…

Tur Fiyatı : 375 TL

Çanakkale Hareketli Karadeniz Turu

7 Gün 6 Gece Baştan Başa Karadeniz ve Batum Turu

TUR 1.GÜN:

Gece 24:00 ‘da CUMHURİYET MEYDANI’ndan hareket. Bursa-Yalova güzergahını kullanarak turumuza başlıyoruz. Yol güzergahında alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Mengen üzerinden Zonguldak’ın bastonuyla meşhur ilçesi Devrek’e ulaşıyoruz. Baston atölyesine gidiyoruz ve ustamızdan baston hakkında ayrıntılı bilgi alıyoruz. Devrek’in taş fırınlarda pişen meşhur simidin tadına bakıyor ve Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Çaycuma –Bartın güzergahını kullanacağımız güzergahta ülkemizdeki tek örnek Kuş Kayası Yol Anıtı fotoğraflıyoruz… Yolumuza devam ederek Bakacak Tepesine ilerliyoruz Fatih Sultan Mehmet Han’ınLala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği Amasra’yı kuş bakışı görüyor, fotoğraflıyoruz ve yöresel ürün pazarında alışverişlerimizi yaparak kent merkezine devam ediyoruz. Amasra Müzesini, Fatih’in heykelinigörüyoruz. Sormagir Kalesi, Cenova Kalesini fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın meşhur balık ve salatasının tadına bakıyoruz. Yemek sonrası tarihi Çekiciler Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde aracımızla buluşarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız  Tokatlı Kanyonu üzerindeki Kristal Teras olacak adrenalin dolu zaman geçirecek harika kareler yakalayacaksınız. Terasta vereceğimiz serbest zaman sonrası eski Safranbolu’ya gidiyoruz . UNESCO miras listesindeki Safranbolu sokaklarında yürüyüşümüz başlıyor ve ilk durağımızKaymakamlar Gezi Evi oluyor. Tarihi Safranbolu konaklarının bütün özelliklerini yansıtan müze evi ziyaret sonrasında İzzet Mehmet PaşaCamii’ne giderek ziyaretlerimizi yapıyoruz. Demirciler ve Tarihi Bakırcılar Çarşısını görüyoruz ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Yemeniciler Arastası’nı görüyoruz. Safranbolu’nun vazgeçilmez tadı olan lokumunu tadıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Kent merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA (SAFRANBOLU)

TUR 2.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Yörük Köyü’ne gideceğiz ve Sipahioğlu Konağını, Tarihi Çamaşırhaneyi görerek Safranbolugezimizi tamamlayacağız. Kastamonu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz ilk durağımız Hükümet Konağı, İstiklal savaşımızın simge isimlerindenŞerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Meydanı, Mehmet Akif ERSOY’un vaaz verdiği Nasrullah CAMİİ, ziyaret noktalarımız arasında öğle yemeği sonrasında Sinop’a hareket. ilk durağımız Hamsilos Koyu. Sonrasında Sinop Tarihi Cezaevinigeziyoruz.  Müze olarak hizmet veren binada siyasi tutukluların kaldığı koğuşları görecek ve fotoğraflayacağız. Sonrasında limana inerek Kotra Atölyelerini görüyor alışveriş molası sonrasında Sinop’a veda ederek Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. KONAKLAMA (SAMSUN)

TUR 3.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Samsun merkezinde İlk Adım Anıtı, Gazi Müzesi, Onur Anıtını ve Bandırma Vapurunu  ziyaret ediyoruz, yabancılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Samsun programından sonra sırada şirin ilimiz Ordu var. Kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz. Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman bitiminde doğuya yolculuğumuz devam ediyor. Sırada Karadeniz’in incisi Trabzon var. İlk durağımız  Soğuksu Mahallesine Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekanı da ziyaret ederek yolumuza devam ediyor ve Sürmene’de bıçak alışverişi yapıyoruz, Karadeniz’in mimari özelliklerini bir arada sunan Memişağa Konağı da ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz yol üzerinde Hapsiyaş(Kiremitli Köprü) fotoğraf molası. 1300 metre rakımda Uzungöl varıyor otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir göle karşı çaylarınızı yudumlayabilir. KONAKLAMA (UZUNGÖL)

NOT: Sümela Manastırı tadilat sebebiyle kapalı olduğundan programa dahil edilmemiştir.

TUR 4.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Rize kent merkezine gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız kenti kuş bakışı görebileceğimizBotanik Bahçesi olacak Manolya Ağaçları gölgesinde çaylarımızı içiyoruz yol yorgunluğunu attıktan sonra Rize bezi fabrikasına gidiyoruz(feritiko) sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Fırtına Vadisine gidiyoruz öğle yemeğini alacağımız tesiste Zipline ve Rafting yapmak isteyenler heyecanlı anlar yaşayacaklar (extra). Mola sonrasında1300 metre rakımdakiAyder Yaylasına tırmanışımız devam ediyor. Gelintülü Şelalesini görerek fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. İsteyenler şifalı kaplıcaları değerlendirebilir. Akşam Yemeği Otelimizde… KONAKLAMA (AYDER)

TUR 5.GÜN:

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Batum’a geçiş yapmak üzere Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Batum’a giriş yapıyoruz. Sarpi köyünü geçerek yol güzergahında Aziz Adrew’in heykelini fotoğraflıyoruz. Gonia Kasabasında Liralarımızı Lariye çeviriyoruz… Çoruh nehrini geçerek kent merkezine gidiyor ve merkezde Tiyatro Meydanı, Medea heykeli,Piazza Meydanı ve Türk Mahallesini geziyoruz. Öğle yemeğinde yöre mutfağının tadına baktıktan sonra Dünyanın en büyük botanik parklarından olan Batum Botanik Parkı ziyaret ederek programımızı bitiriyoruz  ve Batum’a veda ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA (HOPA)

TUR 6.GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasıArtvin ‘in şirin ilçesi Borçka’ya gidiyor ve minibüslerimizle buluşarak saklı cennet Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında yürüyüşlerimizi yapıyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruzÇay Fabrikasına giderek çayın nasıl işlendiğini öğreniyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz… Trabzon’a veda etmeden kentin en önemli yapılarından birisi olan kilise olarak inşa edilen Fatih’in fethi sonrası camiye dönüştürülen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Uzun yıllar müze olarak hizmet veren yapı yakın zamanda yeniden camiye dönüştürüldü.. Ziyaret sonrası ekmeğiyle meşhur Vakfıkebir’e gidiyoruz yöresel ürünler alabileceğimiz tesiste mola veriyoruz tereyağı alışverişi. Ordu fındık alışverişi sonrası Samsun’a hareket. SAMSUN (KONAKLAMA)

TUR 7.GÜN:

Sabah kahvaltı sonrası  Şehzadeler kenti Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz.Amasya Müzesi, Şehzadeler Konağı, Hazeranlar Konağı ve Beyazıdkülliyesi’ni ziyaret ediyor ve Ferhat ile Şirin’in Heykellerini görerek Amasya ziyaretimizi bitiriyoruz. Çanakkale yolculuğumuz başlıyor. Bir başka Yeni ANAFARTALAR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz…

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 15 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

Öneriler;

Arazi şartları gereği gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Şehir merkezi ve yaylalar arasında ısı farkı olabileceğinden gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, bölgenin yağmur potansiyeli olduğundan şemsiye almanız tavsiye edilir.

Tur Fiyatı : 1100 TL

Çanakkale Karadeniz Turu Tarih ve Ücretleri

Batı Karadeniz Turu:

Haraket: Kurban Bayramı

Tur Ücreti: 375 TL

Tam Karadeniz Turu:

Hareket: Belirsiz

Tur Ücreti: 1.100 TL

Çanakkale Çıkışlı Karadeniz Gezisi

Çanakkale Çıkışlı Karadeniz Turu

Çanakkale Hareketli Karadeniz Gezisi

Çanakkale Hareketli Karadeniz Turu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git