Katmandu City & Temple Turu

Katmandu City & Temple Turu
21 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 532 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • Katmandu Vadisi’nin en ikonik tapınakları ziyaret
  • Hindu ve Budist Gods hürmet
  • antik tapınak ve hac siteleri keşfedin
  • Buda herşeyi gören göz senin üzerinde yıkayayım
Genel Bakış
Bilgili bir rehber ve uzman servis ile Katmandu Vadisi Hindu ve Budist tapınakları keşfedin. Tüm Nepal güzel tapınaklar içine bu humbling ve güzel macera sunduğu keşfedin.
Detaylar

Bir resim kitap dışında görüntüleri gibi Katmandu geliyor. Bu büyülü manzara önünüzde açılır gibi, sizinle bu muhteşem yerin tarihini ve sırlarını rehberiniz payını izin verin.

Senin Gün boyunca, manzara karşısında dağınık eski evler, tapınaklar, Stupa ve chatyas deneyim olacak. Şehrin efsaneleri öğrenmek ve bu tür Katmandu Durbar Meydanı ve Kumari Ghar olarak ikonik yerellerde ziyaret edeceğiz.

Öncelikle, rehberiniz size Katmandu kuruluşunun hikayesini paylaşacak. Efsaneye göre, Gunakamadeva iki nehir, Bagmati ve Bisumati arasında Tanrıça Mahalaksmi bir şehir inşa atandı. Şehrin eski adı sarsıldı oldu. Katmandu (ahşap ev anlamına gelen bir Sankrit sözcük) adında tek bir ağacın ahşap bir scattal inşası sonra değişti şehrin adı. Buradan, şehrin Saray Yapı bakmak için Durbar Meydanı‘na yola çıktık.

Meydanın sonunda, tanrılar ve bu yerin Tanrıçaları adanmış bir güzel woodcarving bulacaksınız. Hem Hindu ve Budist ikonografi burada mevcut olduğunu ve büyük ölçüde Tanrıça Kumari için kendi açısından iç içe iki kültür bulacaksınız.

Ana Tanrıça Kumari alt kıtası üzerinde eski geleneği tutan ve kılavuz güç ve enerji bu önemli sembol gözlerinizi açın yardımcı olacaktır. şiddetsizlik ve barış temsil – çeşitli biçimlerde tapınırlarken, Kumari Bhavani, Durga, Kali visages ve hatta Sawar olarak görülebilir. Bu yin-yang temsil, biz teselli bulmak.

Katmandu en popüler tapınaklarından biri Kastha Mandap, ve onun güzel tapınak burada manzara olacak. Tapınak tek Sorea Robusta ağaçtan oyma ve merkezde size Ganesh heykelleri yanında, Hindu Tanrı Gorakh Nath heykelini görebilirsiniz söylenir.

Biz de Maru Ganesh, tanrıya adanmış bu küçük tapınağı ziyaret edeceğiz. Katmandu vadisinde birçok Salı günleri rahip sadaka alabilir Ganesh, ibadet.

Sonraki kadar Katmandu, Mahadeva Tapınağı en yüksek tapınağa bir ziyaret. Burada 1690 yılında inşa edilen bu güzel kilise Durbar Meydanı güzel bir fotoğraf çekmek ve keşfedebilirsiniz.

Ganesh hiç ziyaret babasının evine, Shiva Pravati Tapınağı durağında kapalı olmadan tam olurdu. Bu tapınak 1750 yılında inşa edilmiş ve görkemli taş oymalar sahiptir oldu.

Siva Parvati doğu tarafında da Prithivi’nin Narayan Shah Nuwakot gelen Bhagawati bir görüntü getirdi ve ondan sonra tapınak adını vermişti düşünülmektedir Bhagawati yatıyor. Bu tapınakta, ama aynı zamanda bütün Durbar Meydanı karmaşık değil sadece oyma iyi odun vardır. Çünkü dar yolun tapınağı bulmak zordur.

Bizim tapınak turu boyunca devam ederek Nepalce anlamına Pashupati, durdurmak olacak “Hayvanlar Efendisi.” Bu pagoda tarzı Hindu tapınağı Shiva adanmıştır ve en az 2000 yıldır burada kulları getirdi. Hindu Tapınaklar Bu en kutsal 879. Ancak, bu saf altın tapınak Kral Bhupatindra Malla tarafından 1697 yılında tamamlanan bu yana çeşit var olan bir hac yeridir. tek Hindu Şimdi bu tapınağın içinde izin verildiğini unutmayın.

Son olarak, bu batı Katmandu Yunan tepenin üstüne oturur Swoyambhunth Tapınağı, bir durak kapalı. Bu size bugün gördüm ki hepsi harika bir bakış verir ve vadi üzerinde tüm yönlere bakan büyük bir Buda her şeyi gören gözü ile rahatlayabilirsiniz. Orada muhteşem dua tekerlekleri burada ve Stupası üstüne oturan şemsiye size yolculuk yapmak seçmeliyim, bir adım daha yakın kendi kişisel Nirvana getiriyor. Bu son durağı UNESCO dünya mirası ve Katmandu tapınaklar keşfetmek güne gerçekten görkemli sonudur.

Dahil Olanlar
  • Ulaşım
  • Rehber
Dahil Olmayanlar
  • Görme giriş ücretleri
  • Ekstra kişisel maliyet
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git