Katmandu Miras Turu

Katmandu Miras Turu
21 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 594 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
 • Boudhanath Stupa ziyaret, bölgedeki kimin komuta varlığı dini adanmışlar için popüler bir hac olmaya devam etmesini sağlar
 • Eğer dünya mirası listelenen siteleri ve tarihsel alanların hayran antik tarihi ve geleneksel Nepal kültürel mirası bakış
 • Kimin egzotik hazineler bekliyor keşfedilmeyi sıradışı ve exiciting Katmandu vadisi keşfedin
 • Giriş kesinlikle olmayan bütün Hindular yasaktır kutsal Bagmati Nehri kıyısında kutsal ve gizemli Pashupatinath tapınak gözlemlemek
Genel Bakış
Eğer Katmandu Vadisi‘nin eski doğal mirasını keşfetmek olacak bu tur, eşsiz kültürel deneyimler ve farklı özel ve dinamik yerlerde bir dizi dağlık silüeti ve unutulmaz manzaraları nefes kesen manzarasına hayran.
Detaylar

Görkemli Katmandu aracılığıyla yolculuğa, aynı zamanda doyurucu bir kahvaltı sonra bölgedeki ikinci gününde Kantipur veya Nepal Krallığı olarak bilinen atılın. Geleneksel Nepal kültür kendinizi ve onu tapınak ikamet balkonundan onun adanmışlar selamlarını kabul Yaşayan Tanrıça Tapınağı ziyaret edin. adı Katmandu kaynağıdır ve bir tek ağacın keresteden yapılmış yapı – Kashtamandap gözlemleyin. Ayrıca Durbar Meydanı ve nefes kesen Hanuman Dhoka Sarayı, Nepal Royalty tarafından kullanılan eski saray çevreleyen tapınak dizi deneyimi.

Yaklaşık 2,5 mil (4 km) Thamel mesafede bulunan Swayambhunath, yolculuğunuzda sonraki durağı, Katmandu merkezini hayran kalacaksınız. Budist Stupa 2000 yıllık olduğu söylenen ve güzel uç bakır yaldızlı yapılmış bir yüce koni spire destekleyen tuğla ve toprak katı bir yarımkürede oluşan ana yapısını, oluşturur. Lord Buda‘nın tüm görme gözler sivri dört taraflı kaide üzerinde boyalı.

3,1 mil (5 km) uzakta Katmandu City yer almaktadır tur, üzerinde ilk gün öğleden sonra Patan şehri keşfedin. Ayrıca Lalitpur olarak bilinen Patan, İmparator Ashoka tarafından MS 3. yüzyılda inşa edilen dört stupas içinde kapalı güzel sanatlar kentidir. Bu şehir aynı zamanda Durbar kare, Kral Siddhi Narsingh Malla, Hiranya Varna Mabavihar ve Mahadouddha Tapınağı tarafından yaptırılan Krishna Tapınağı bulunur. Ayrıca Tibet halı ve tümsekleştirilmesi metal heykeller dokuma el geleneksel sanat tanık olabilirsiniz Tibet Mülteci Kampı ve El Sanatları Merkezi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Pasupatinath biz sadece 3,1 mil (5 km) Thamel doğu turu üçüncü gününde inceleyeceğiz başka bir site. Pashupatinath tapınak Şiva adanmış kutsal tapınaklarından biridir. Kutsal Bagmati nehri kıyısında yemyeşil bir ortamda arasında yer alan, tapınak pagoda tarzında inşa edilmiş ve bir ışıltılı çatı vardır ve zengin gümüş kapı oyulmuş. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğu kıyısında gelen tapınağı görmek için izin verilir, ancak giriş kesinlikle olmayan bütün Hindular yasaktır. Pashupatinath Şubat / Mart ayı boyunca düşer Shivaratri gün, yıllık hac merkezidir.

Bu Boudha of Stupa hayret bir şansı yakalayın ardından 5 mil (8 km) Katmandu şehrinin doğu ve dünyanın en büyüklerinden biridir. Bu doğru davranış ve insan refahı için nöbet tutan dört ana yöne gözlerin dört çift ile duruyor. Kral Man Deva Tanrıça Mani Jogini tavsiyesi üzerine bu Buddhis Stupa inşa. Bu dua tekerlekleri, Lamas veya Budist rahiplerin evleri ile çevrili türbe ile bir sekizgen kaide içerlek üzerine inşa edilmiştir.

Biz adanmışlar şehri anlamına Bhaktpur olarak bilinen Bhadgaon, girişim olacaktır heyecan verici bir üçüncü günü sonuçlanacak, Katmandu ortaçağ sanat ve mimarlık ev sahipliği yapmaktadır. Katmandu City 8.7 mil (14 km) Lying, bu farklı bir yerde 9. yüzyılda kurulmuş ve bir kabuk gibi şekillenir. şehir 4.600 ft yükseklikte yer almaktadır. deniz seviyesinden. Burada ayrıca rakamlar bir çift olan her Nepal bir Pagoda tarzı yapısının en iyi örnektir ve beş teraslar üzerinde duruyor Taleju Tapınağı, standları ziyaret edecek, iki güçlü erkek, iki fil, iki aslan, iki griffins ve iki tanrıça.

ilginç ve heyecan verici bir gün sonra yerel bir restoranda tipik Nepal akşam yemeği ve kültürel dans deneyimi şansına sahip olacak. Ertesi sabah turu sona eriyor ve son kalkış için Uluslararası Havaalanı‘na sürülür.

yol

Katmandu girişte Gün 01 karşılamak ve havaalanında selamlıyorum; Otel transfer. Gecede Katmandu Otel.

Otelde Gün 02 Kahvaltı. Patan şehir ve Bhaktapur şehir ve Changu Narayan Tam gün gezi turu. Gecede Katmandu Otel.

Otelde Gün 03 Kahvaltı. Tam gün gezi. Kathmandu şehir, Swayambhunath Stupa ve Boudhanath stupa, pashupatinath tapınak. Gecede Katmandu Otel.

Gün 04 kalkış saatinden kadar ücretsiz. ileriye hedefe üzere havaalanına transfer.

Dahil Olanlar
 • geliş ve gidiş • Havaalanı transferleri
 • İkiz paylaşımı tüm standart konaklama (2/3 yıldız)
 • güzergah başına • Rehberli gezi turu
 • Gerekli tüm giriş ücretleri ve izinleri
 • güzergah başına tüm ulaşım
 • Resmi giderler ve vergi
 • Kahvaltı
Dahil Olmayanlar
 • Öğle yemeği ve akşam yemeği
 • Seyahat sigortası, kişisel doğası, güzergah dışındaki ekstra program giderleri, içecekler, likör, değnek ucu vb
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git