Organ Konser Biletleri, Aziz Stephen Bazilikası

Organ Konser Biletleri, Aziz Stephen Bazilikası
24 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • Stephen Bazilikası
  • Miklos Teleki, Macaristan en iyi organı sanatçılarından biri
  • Kolos Kovats, en ünlü ve yetenekli konser biri Macaristan’da bir oratoryo şarkıcı
  • Eleonora Krusic tarafından flüt performansı
Genel Bakış
Stephen Bazilikası, bizim organ konser serisinin ev sahipliği yapmaktadır. Stephen Bazilikası, Budapeşte‘nin en güzel neo-klasik yapılarından biridir.
Detaylar

Stephen Bazilikası, bizim organ konser serisinin ev sahipliği yapmaktadır. Stephen Bazilikası, Budapeşte‘nin en güzel neo-klasik yapılarından biridir. Bu en önemli kilise macaristan bina, en önemli turistik merkezlerinden biri ve Macaristan‘da üçüncü yüksek binası. Kilisenin inşaatı Miklos Ybl planlarına göre, 1851 yılında başladı ve kilise savaşları, fırtına ve deprem yaşadı önümüzdeki 50 yıl içinde 1905 yılında József Kauser tarafından tamamlanmıştır. Kilise 1983-2003 arasında yeniden inşa edildi.

Konserin programı Miklos Teleki’nin Macaristan iyi bir organ sanatçılardan biri bu kilisenin organ için uyarlanmıştır. Anasztázia Bednarik, Miklos Teleki ve László Attila Almasy düzenli Macaristan, Avusturya, Almanya ve İsviçre’de konserler vermek.

Programın aryaları Kolos Kovats, Macaristan‘da en ünlü ve yetenekli konseri ve oratoryo şarkıcı biri tarafından yapılmaktadır. O Sanat Liszt Ferenc ödülü (1977), Merit (1984) alınan ve 1992 yılında Macar sanatçı edinebilirler en yüksek ödül aldı: Kossuth Ödülü.

Flüt performans Macaristan‘da birçok orkestra ve yurtdışında son yıllarda birçok kez çalmışlardı Eleonora Krusic tarafından oynanır, yanı sıra konser eklenir. güzel flüt performansı konser daha unutulmaz ve muhteşem yapar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git