Part 3: Güven

PART 3: Güven

“Güven kazanmak için güvenmeyi öğrenmek gerekir.”
Bir yere oturduğunuzda birine bakmanız ondan hoşlandığınız anlamına gelmez. Birinin size bakmasına tepki vermediğinizde hoşunuza gittiği anlamına gelmez. Eğlence mekanlarında gezinmek arayış içerisinde olduğunuzu göstermez. Sosyal medya birileriyle takipleşmek farklı amaçlarda olduğunuzu göstermez. Arkadaşlarınızla buluşmak, oturup içmek niyetinizi kötü yapmaz. Kendine bakmak, iyi giyinmek, iyi görünmek başkası için olduğu anlamına gelmez.

Bu yazılanlar size olumsuz şeyler ifade ediyorsa kusura bakmayın ama siz kendinize güvenmiyorsunuz. Kendinize güvenmiyorsanız, karşınızdakine de güvenemezsiniz ondan size güvenmesini de bekleyemezsiniz. İnsan önce kendisine güvenmeli. Dedikleri gibi “Kişi kendisinden bilir.”

Bir ilişkide güven sorunu yaşıyorsanız onu tamir etmeli yada bitirmelisiniz. Karşınızdakini suçlamak güven sorununu hiç bir zaman çözmez. İlişkiye zarar verecek hiç bir şeyi yapmayacağınız konusunda kendinize güvenin. Karşınızdakine güvenmeyi öğrenin ve size güvenmesini bekleyin. Belki bunları yapmak bir ilişkinizi kurtarmaz ama emin olun sonrakinin daha iyi olmasına yardımcı olur. Ne demiştik kendin için değiş, kendin için geliş…

Sayfa başına git