Roma Çeşmeler&Meydanlar Turu

Roma Çeşmeler&Meydanlar Turu
12 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 578 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • Roma’nın barok mimari döneminden kalma çeşmelerini ve Rönesans meydanlarını keşfedin
  • Bernini’nin Piazza di Spagna’daki yarı batmış gemi çeşmesini görün
  • Roma İmparatorluğu döneminden kalma Pantheon’a girin
  • Trevi Çeşmesi’ne bir bozukluk atın.
  • Sant’Ignazio Kilisesi’nde dünyanın en iyi örneklerinden biri olan trompe l’oeil’in büyüsüne kapılın
  • Marcus Aurelius’un oyma sütununu keşfedin
Genel Bakış
2 saatlik ücretsiz yürüyüş turunuzda Roma‘nın barok mimarisinin en başarılı örnekleri olan çeşmelerini ve meydanlarını görün. Roma İmparatorluğu‘ndan, Rönesans ve ötesine uzanan bir zamanda inşa edilmiş mimarisinin sizi büyülemesine izin verin.
Detaylar

İspanyol Merdivenleri‘nden başlayarak Trevi Çeşmesi‘ne kadar uzanan bu ücretsiz Roma yürüyüşünde barok mimari dönemine ait çeşmeleri ve “piazza”ları görün. Tam anlamıyla donanımlı ve lisanslı olan rehberiniz size Ölümsüz Şehrin en güzel anıt ve abidelerini gösterecek, yol boyunca gizli kalmış bilgiler verecek, hatta en iyi “gelato“yu nerede bulacağınız da bu bilgilere dahil olacaktır!

İspanyol Merdivenleri’ndeki Keats Shelley Müzesi’nde 17.30’da buluşun. İleri Rönesans dönemi kilisesi Trinita Dei  Monti‘ye çıkmak için çiçekli yolları ve merdivenleri takip edin. Ardından, Bernini’nin en ünlü iki meleğine de ev sahipliği yapan güzel ve etkileyici Aziz Andrew Kilisesi‘ne geçin.

Sıradaki durağınız Marcus Aurelius‘un oyma sütunu olacaktır. Orada Russell Crowe‘un dünya çapında ünlü filmi Gladyatör‘e de konu olmuş olan hakiki sahneler ve mekanlar görerek tarihin gizemli büyüsüne kapılacaksınız. Pantheon‘a yürüyün ve içeriye bir göz atın. Burada Antik Roma dönemlerinde kullanılmış, Yunan-Roma mimarisinin ve kültürünün mükemmel bir harmanını göreceksiniz.

Kubbelerinde dünyanın en eşsiz göz aldatıcı “trompe l’oeil” resimleriyle, Aziz İgnatius Kilisesi‘ni de ziyaret ettikten sonra, turunuzu sonlandırmak için Trevi Çeşmesi‘ne doğru yol alın. Burada çeşmeye bir bozukluk atın ve Roma’ya bir gün tekrar dönmek için dilek tutun.

Dahil Olanlar

       *Lisanslı ve İngilizce bilen rehber

Dahil Olmayanlar
  • Yiyecek ve içecekler
  • Bahşişler
  • Rezervasyon ücretleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git