Stirling Kalesi Hızlı Giriş Biletleri

Stirling Kalesi Hızlı Giriş Biletleri
31 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 538 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • İskoçya’nın Rönesans dönemi kral ve kraliçelerinin dünyasına girin
  • Stirling Kalesi Kraliyet Mensupları’nın şaşaalı dünyasına yolculuk yapın
  • Regimental Müzesi’ndeki sergileri ve dünyanın dört bir yanından gelen hatırlanmaya değer şeyleri görün
  • İskoç Kraliçesi Mary’nin nerede taç giydiğini keşfedin
  • Büyük Britanya’daki en iyi korunmuş Rönesans dönemine ait yapıya hayranlıkla bakın
Genel Bakış
Stirling Kalesi‘ne hızlı giriş yapın ve İskoç bağımsızlık simgesi ile ulusal gururun kaynağını keşfedin. Kraliyet Mensupları olan şovalyeler, asiller ve elçilerin ihtişamlı kaledeki eğlenceleri hakkında bilgi edinin.
Detaylar

Ovalık ve dağlık bölgeler arasındaki bir tepenin sırtında yer alan Stirling Kalesi, İskoçya‘nın en etkileyici kalelerinden biridir. İskoçya bağımsızlık savaşlarıyla yakından bağlantılıdır ve ulusal gururun simgesidir.

Tam günlük giriş biletiyle uzun sıraları atlayarak kalenin muhteşem hazinelerini kendi hızınızda keşfedin. Öne çıkan özellikleri arasında, kökleri 1594 yıllarına dayanan muhteşem Büyük Salon, huzur veren Kraliçe Anne Bahçeleri ve sakin Chapel Royal bulunmaktadır.

Komplo, tutku ve entrika dolu bir dünyaya adım atın ve sarayda yaşamış V. James, İskoç Kraliçesi Mary ile Kral Vekili Arranand gibi soylular hakkında bilgi edindikçe dönemin lüks modasına yakından şahit olun. 12 milyon sterlin değerindeki proje kapsamında, kalenin Rönesans Sarayı‘nda bulunan 6 apartman, Kraliyet Mensupları‘nın şaşaalı dünyasını ve 16. yüzyıl ortalarındaki yaşam tarzlarını günümüzde hala yansıtmaktadır.

Arkeologların, tarihçilerin ve diğer bilginlerin her detayı ortaya çıkarabilmek için yıllarca yaptıkları araştırmalar sayesinde sayvanlı karyolalardan duvar ve tavandaki hanedan armalarına kadar her şey olabildiğince otantiktir. Soylu, gardiyan, kraliçe nedimesi ve Mary of Guise (Mary’nin annesi, İskoç Kraliçesi) rollerindeki kostüm giymiş icracılar da ayrıca bu deneyimi hayata geçirmekte yardımcı olacaklardır.

Dahil Olanlar
  • Stirling Kalesi’ne giriş
  • Rehberli tur
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git