Tam Gün Katmandu Şehir Turu

Tam Gün Katmandu Şehir Turu
21 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 489 kez okundu.
Aktivite Özellikleri
  • Katmandu Vadisi’nin kutsal tapınakları ve stupas ziyaret
  • Katmandu Durbar Meydanı atmosferini içinize çekin
Genel Bakış
Doğal güzellikleri ve sürükleyici kültürünü birleştiren bir tam gün tur Katmandu Vadisi‘nin kutsal yerler keşfetmek. senin sürekli refakatçi olarak olağanüstü bir dağ zemin ile, bu gizemli yerin kalbine doğru olacaktır.
Detaylar

Katmandu Vadisi‘nin Bu tam gün tur antik kültür ve büyülü bir yer gelenekleri daha derin bir anlayış ile muazzam panoramik manzarası ve dağ manzarası birleştirir.

Sen Swaymbhunath Budist Stupa seyahat ve Pasupatinath Hindu tapınağına yakın alacak. Bir Tibet mülteci kampını ziyaret ve kutsal Bagmati Nehri kıyısında Lord Shiva‘nın en kutsal tapınaklarından biri gidecek.

Katmandu da Kantipur veya Nepal Krallığı olarak bilinen ve bu onun tapınak ikamet balkonundan onun adanmışlar selamlarını kabul Yaşayan Tanrıça, Kumari Devi, tapınağı ziyaret ederek tur başlayacak burada olduğunuz .

Tek bir ağacın kereste yapılmış – efsaneye göre – Daha sonra Kashtamandap, isim Katmandu ve kaynağına gidecek.

Mekanlara bir duyusal aşırı ve kokuyor için Durbar Meydanı etrafında yürüyün. Nepal Royalty antik saray tarafından gözden tapınaklar onun dizi ile, kare rickshaws ve bisiklet ve turistler ve esnaf bir isyan.

Swaymbhunath için vadi boyunca tur devam. Bu Budist Stupa 2000 yaşında olduğu söylenir ve bakır yaldızlı bir doruk tarafından şapkalı bir yüce konik sivri destekleyen tuğla ve toprak katı bir yarımkürede oluşan ana yapısını, oluşturur. Lord Buda‘nın her şeyi gören gözler sivri dört taraflı kaide üzerinde boyalı.

Lalitpur olarak bilinen Patan, ve tur sonraki durakta, sen İmparator Ashoka tarafından 3-Yüzyılın başlarında inşa edilmiş dört stupas içinde kapalı güzel sanatlar bir şehir, keyfine varacaksınız. Ziyaret Durbar Meydanı, Kral Siddhi Narsingh Malla Krishna Tapınağı ve Mahadouddha Tapınağı.

Ayrıca Tibet halı el dokuma ve metal heykel vurma tanık bir Tibet mülteci kampı ve el sanatları merkezini ziyaret edecek.

Pasupatinath, Katmandu şehrinin doğusundaki taşıma, sen Şiva adanmış kutsal tapınaklarından biri rastlamak olacak. Kutsal Bagmati Nehri kıyısında yemyeşil bir doğal ortam sunan inşa tapınak zengin oyma gümüş kapaklı bir pagoda tarzında inşa edilmiştir.

Tapınağın girişinde kesinlikle sigara Hindular yasak olarak ziyaretçiler sadece Bagmati Nehri’nin doğu kıyısında gelen tapınağı görmek için izin verilir. Ama havada atmosferi yakalamak ve Pashupatinath Şubat ve Mart ayında yıllık hac merkezi neden anlamda olacaktır.

Turunda son durağı Boudhanath, dünyanın en büyük stupas biridir. Tanrıça Mani Jogini tavsiyesi üzerine Kral Man Deva tarafından inşa edilmiş, doğru davranış ve insan refahı için nöbet tutmak gözlerin 4 çift vardır.

Dahil Olanlar
  • Taşımacılık
  • Profesyonel Rehber
  • Giriş bedeli
Dahil Olmayanlar
  • Rehber ve şoför için ipuçları
  • Yiyecek ve içecekler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git